Umístění: Společnost Černá kronika Tři útočníci v Břeclavi napadli a těžce zranili patnáctiletého chlapce

Tři útočníci v Břeclavi napadli a těžce zranili patnáctiletého chlapce

Břeclav, 16. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Policie pátrá po třech pachatelích, kteří napadli v Břeclavi patnáctiletého chlapce. Jak řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová, poškozený utrpěl těžká zranění.

agresor-vyrostek250

 

Incident se stal v neděli večer na ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka. "Mladíka měli napadnout tři pachatelé mezi mezi osmou až devátou hodinou. Příčiny útoku jsme dosud nezjistili," uvedla Haraštová.

Hoch utrpěl závažná zranění. "Žádáme občany o spolupráci při hledání útočníků. Kdokoliv může poskytnout informace na lince 158," vyzvala mluvčí.


Navazující článek: Břeclav po napadení chlapce posílí hlídky, chce zlepšit kamerový systém


Agentura Mediafax zjistila od matky napadeného, že byl chlapec v ohrožení života kvůli vnitřnímu krvácení. "Doktoři řekli, že má poškozená játra a natrženou ledvinu. Hned musel na operaci a o ledvinu přišel," sdělila žena.

Podle ní jí syn řekl, kdo jej napadl. "Přišli k němu tři romští občané a chtěli po něm cigaretu. Když řekl, že nemá, povalili ho na zem a zbili. Kolem nákupního centra se podobných skupin pohybuje spousta a můj syn není prvním, koho tito lidé napadli," zdůraznila matka.

Jak dodala, situace by se měla co nejdříve řešit. "Chtěla bych zabránit tomu, aby se další matka ocitla v podobné pozici. Já jsem ráda, že syn žije, ale celý život bude žít bez ledviny. Nyní leží na ARO v nemocnici a do školy půjde podle doktora nejdříve až za měsíc. Nevím, jestli nebude muset opakovat ročník," upozornila žena.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci