Umístění: Společnost Černá kronika V Hraběticích na Znojemsku ubodal muž svoji družku

V Hraběticích na Znojemsku ubodal muž svoji družku

Hrabětice, 19. října 2012 (MEDIAFAX) - Devětapadesátiletý muž ubodal v Hraběticích na Znojemsku svou třiapadesátiletou družku. V pátek to řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Nuz

 

Muž zavraždil družku krátce po půlnoci ze středy na čtvrtek. Podle Vedrové objevila hlídka ženu v rodinném domku v tratolišti krve již mrtvou.

Policisté zadrželi v souvislosti s vraždou devětapadesátiletého muže. Ten se podle policie se svou družkou často hádal. "Po posledním konfliktu si zašel do kuchyně pro dva nože, kterými ženu v ložnici napadl a způsobil jí hned několik bodnořezných poranění. Její bezvládné tělo pak z obytné části domku odtáhl do sklepa," řekla Vedrová.

Jak potvrdila i následná soudní pitva, žena neměla šanci útok přežít.

Svou roli v příběhu s tragickým koncem sehrál podle vyšetřovatelů i alkohol, který muž večer před vraždou pil.

Kriminalisté již podle mluvčí útočníka obvinili z vraždy. Hrozí mu za ni až dvacetileté vězení. Státní zástupkyně podala návrh na vzetí obviněného do vazby, soudce o něm bude rozhodovat v nejbližší době.

Hrabětické krveprolití je jedenadvacátým případem vraždy, kterou od začátku letošního roku řeší jihomoravští kriminalisté. Dvacet skutků se jim podařilo objasnit, intenzivně pracují i na vyřešení případu pokusu vraždy, ke kterému došlo v polovině dubna na Mendlově náměstí v Brně. "Tam zatím neznámý pachatel napadl nožem mladého muže čekajícího na noční rozjezd a utekl," řekla Vedrová.

Počet vražd na jihu Moravy letos rapidně vzrostl. Loni totiž v kraji vyšetřovali kriminalisté podle Vedrové "pouze" 14 vražd včetně pokusů o ně.

Jirí Novácek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci