Umístění: Společnost Černá kronika Vandal, jež zaútočil na radnici, poškodil i hlavní vchod břeclavského soudu

Vandal, jež zaútočil na radnici, poškodil i hlavní vchod břeclavského soudu

Břeclav, 9. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Už od víkendu je v policejní cele třicetiletý muž, který zaútočil kameny na radnici v Břeclavi. O jeho propuštění nebo setrvání za mřízemi rozhodne v brzy Okresní soud v Břeclavi, informoval ve středu David Mahovský z břeclavské radnice.

sklo-rozbite3_250

 

Výtržník o víkendu rozbil 10 oken na radnici a vyhrožoval podpálením celé budovy. "Při vyšetřování jsme zjistili, že poškodil také skleněnou výplň nad hlavním vchodem do budovy břeclavského okresního soudu," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová s tím, že celková škoda činí 60 tisíc korun.

Policie muži sdělila podezření z poškozování cizí věci, výtržnictví a kvůli výhružkám také z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.

Vandal odůvodnil své chování tím, že mu úřad dluží peníze. To však popřel tajemník břeclavské radnice Zdeněk Opálka. "Mohu říct, že úřad muži žádné peníze nedluží. V minulosti útočník pouze přijal dohodu o vyrovnání s městem v řádu několika tisíc korun. Nyní jsou veškeré závazky vyrovnány,“ řekl Opálka.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci