Umístění: Společnost Černá kronika Výbuch granátu v břeclavském domku vážně zranil muže

Výbuch granátu v břeclavském domku vážně zranil muže

Břeclav, 31. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Střepiny dělostřeleckého granátu v pátek vážně zranily dvaašedesátiletého muže z Břeclavi. Muž manipuloval s nalezenou municí v rodinném domku v Sokolovské ulici tak neopatrně, až granát vybuchl, řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

granat-vybuch_v_ruce250

 

Po okamžitém ošetření přepravil těžce zraněného a popáleného muže do brněnské nemocnice vrtulník. "Muž utrpěl popáleniny na pětině povrchu těla. Na místě jsme jej museli uvést do umělého spánku," řekla mluvčí krajské záchranky Barbora Zuchová.

Podle policejní mluvčí Kamily Haraštové pak policisté našli v domku část čerstvě vybuchlé munice. Přivolali proto pyrotechnika. Specialista konstatoval, že muži v domku explodoval dělostřelecký granát. "Odborník pak prohlédl celý dům, aby vyloučil výskyt další munice," poznamenala Haraštová.

Policisté evakuovali obyvatele i ze sousedních domů a hasiči zde odpojili přívod plynu. Vyšetřování na místě stále pokračuje. Vzhledem k tomu, že se fragmenty vybuchlého granátu vyskytly také ve vedlejší ulici, není podle Haraštové vyloučeno, že exploze poškodila i domy v blízkém okolí. Policie proto požádala obyvatele čtvrti, aby v případě objevení jakékoliv munice nebo střepin informovali vyšetřovatele.

Nálezy munice na jihu Moravy nejsou nijak vzácné. Takřka shodný případ jako v Břeclavi se například odehrál o prázdninách v Hrubé Vrbce na Hodonínsku. Neodbornou manipulaci s granátem tam odnesl těžkým zraněním místní milovník vojenské techniky. Kriminalisté pak objevili v jeho stodole celý zbrojní arsenál plný nevybuchlé munice.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci