Umístění: Společnost Černá kronika Žena z Vyškovska, která brutálně mlátila své dcerky, dostala tříletou podmínku

Žena z Vyškovska, která brutálně mlátila své dcerky, dostala tříletou podmínku

Vyškov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Tříletou podmínku odloženou na čtyři roky dostala za týrání svých dvou malých dcerek Monika K. (26) z jedné z vesnic na Vyškovsku. Krajský soud v Brně tak potvrdil verdikt vyškovského soudu nad matkou, která mlátila vařečkou tří a pětiletou dcerku, lila jim na záda vařící vodu a psychicky je týrala.

soud-kladivko-2

 

"U obou dětí se rozvinul syndrom týraného dítěte," citovala ze spisu soudkyně Marta Ondrušová. "Holčičky prožívaly duševní i fyzické útrapy. Matky se bály, byly ve velkém stresu a nepohodě," dodala předsedkyně odvolacího senátu.

Když děti po tříměsíčním bití a týrání převzala policie, měly holčičky na celém těle hematomy a modřiny. Nejvíce jich bylo na hlavě, rukou, krku, zádech a stehnech.

Monika K., která se líčení nezúčastnila, prostřednictvím svého advokáta vinu popřela. Připustila, že dcerkám dala občas na zadek. Policii podle ní zavolala babička, která je chtěla získat do péče - což se jí nakonec rozhodnutím soudu i podařilo.

Senát odvolacího krajského soudu v Brně obhajobě ženy neuvěřil a potvrdil trest, který Monice K. vyměřil vyškovský okresní soud. Žena bude navíc muset být během podmínky pod dohledem sociálního kurátora.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci