Umístění: Kultura Divadlo a film

FEST IN v Divadle Barka slaví kulaté narozeniny

Divadlo-masky-2Brno, 1. října 2014 - Drama, pohádka, moderní tanec, balet, koncert i komedie. Právě taková bude náplň jubilejního dvacátého ročníku přehlídky integrované tvorby s názvem FEST IN, která se ve dnech 1.–30. října uskuteční v Divadla Barka. Do Králova Pole se v říjnu sjedou různá uskupení, která angažují zdravé i hendikepované umělce. Představí se herci a tanečníci na vozíku, s mentálním postižením i nevidomí.

Festival Back to School zahájí nový akademický rok s Chinaski

Chinaski brno festival back to schoolBrno, 25. září 2014 - Návrat studentů středních a vysokých škol do tříd či poslucháren po letních prázdninách zpříjemní již čtvrtý ročník festivalu t-music Back to School. Tradiční oslava začátku nového školního roku 2014/2015 se uskuteční 30. září v Brně-Komárově v areálu Hněvkovského.

V MZK se uskuteční projekce dokumentu Blues pro sólo matky

film klapka zenaBrno, 18. září 2014 - V pátek 19. září v 17.00 uvede Genderové informační centrum NORA ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou časosběrný dokument slovenské režisérky Ivety Grófové s názvem „Blues pro sólo matky“. Film bude promítán zdarma v Konferenčním sále Moravské zemské knihovny za účasti aktérů, kteří se na jeho natočení podíleli.

Scapinova šílenství pod širým nebem na zámku ve Slavkově

Divadlo-masky-2Slavkov, 28. srpna 2014 - I letos se diváci mohou těšit na závěr prázdnin, kdy slavkovský zámek připravil divadelní představení pod širým nebem. V podání herců činohry Národního divadla Brno se v sobotu 30. srpna na nádvoří zámku odehraje komedie Scapinova šibalství.

Zámecký park ve Slavkově zve na Letní filmový festival

film-civky2 250Slavkov u Brna, 25. července 2014 – Na filmovém festivalu pod širým nebem se ve slavkovském zámeckém parku představí jak české, tak zahraniční tituly. Zpestřením každého z devíti večerů bude letos občerstvení s ochutnávkou produkce některého z pivovarů.

Svatojánská noc v brněnském kině Art nabídne raritní snímky

film klapka zenaBrno, 20. června 2014 - V pondělí 23. června proběhne v brněnském kině Art minipřehlídka filmů, tematicky svázaná se Svatojánskou nocí. Trio výjimečných, či přímo raritních snímků pro tento den a noc ovládne oba sály kina a navodí magickou atmosféru tohoto pohanského svátku.

Na dvoře Městského divadla Brno zahájí provoz letní kino

letni kino2Brno, 2. června 2014 – Již čtvrtý rok budou moci Brňané navštívit Letní kino na dvoře Městského divadla. To odstartuje své projekce 29. června a bude promítat denně po celou dobu letních prázdnin.

Mezinárodní filmový festival Febiofest míří do Brna

FebiofestBrno, 4. dubna 2014 – Mezinárodní filmový festival Febiofest se od úterý 8. dubna do čtvrtka 10. dubna přesune do brněnského kina Art. Z nabídky letošního, již 21. ročníku přehlídky bude pro diváky připraveno sedm snímků. Vstupenky na promítání jsou k dostání za 89 Kč.

Strana 7 z 24