Umístění: Kultura Divadlo a film

Svatojánská noc v brněnském kině Art nabídne raritní snímky

film klapka zenaBrno, 20. června 2014 - V pondělí 23. června proběhne v brněnském kině Art minipřehlídka filmů, tematicky svázaná se Svatojánskou nocí. Trio výjimečných, či přímo raritních snímků pro tento den a noc ovládne oba sály kina a navodí magickou atmosféru tohoto pohanského svátku.

Na dvoře Městského divadla Brno zahájí provoz letní kino

letni kino2Brno, 2. června 2014 – Již čtvrtý rok budou moci Brňané navštívit Letní kino na dvoře Městského divadla. To odstartuje své projekce 29. června a bude promítat denně po celou dobu letních prázdnin.

Mezinárodní filmový festival Febiofest míří do Brna

FebiofestBrno, 4. dubna 2014 – Mezinárodní filmový festival Febiofest se od úterý 8. dubna do čtvrtka 10. dubna přesune do brněnského kina Art. Z nabídky letošního, již 21. ročníku přehlídky bude pro diváky připraveno sedm snímků. Vstupenky na promítání jsou k dostání za 89 Kč.

V Mikulově poběží filmový festival Jeden svět

film-civky2 250Mikulov, 14. března 2014 - Festival, zabývající se filmovou dokumentární tvorbou s tématikou lidských práv, zahájí promítání 21. března. Kromě snímků s tématem letošního ročníku, kterým je práce, nabídne také koncerty a zajímavou diskuzi.

Filmy překračující hranici dobrého vkusu míří do brněnského kina Scala

FODBrno, 28. února 2014 – Tradiční přehlídka filmové (ne)estetiky dorazí na dva dny do brněnského kina Scala. Festival otrlého diváka zde 13. a 14. března představí šest filmů. „Klíčová slova letošního Otrlce jsou: Satan, VHS, Jean-Claude Van Damme, David A. Prior, motorovky, luchadoři ve světě mrtvých, pojídání zvratků i výkalů, ektoplazma, tromorganické potraviny, vraždící popcorn, kladivo, giallo, kalcinátorové paprsky smrti a Zdeněk Troška," shrnuje finální mix filmů Antonín Tesař.

Mikulov bude v březnu hostit Mezinárodní festival Jeden svět 2014

film klapka zenaMikulov, 27. února 2014 - Mikulov se letos popáté zapojil do přehlídky dokumentárních filmů Jeden Svět 2014. Filmy o lidských právech se zde budou promítat od 21. do 23. března a hlavním tématem 16. ročníku je PRÁCE. Pro zdejší diváky je připraveno sedm dokumentů, které upozorňují na to, že po několika letech ekonomické krize se zaměstnání stává každodenním tématem stále většího počtu lidí. Někteří ji hledají, jiní se bojí, že o ni přijdou, další v ní musí trávit příliš času a přicházejí o svůj soukromý život.

Nový pořad ČT ukáže dětem kouzlo beatboxu nebo longboardingu

ceska televize factorBrno, 21. února 2014 - Déčko se vypraví za sprejery, skejťáky a hiphopery. Pro starší děti začíná vysílat nový lifestylový pořad Faktor U, ve kterém představí hvězdy českého streetového umění a hudebních a sportovních subkultur. Pořadem provede beatboxer Ondra Havlík alias en.dru. Třináctidílný cyklus začal 20. února na ČT :D.

Amatérští boleradičtí divadelníci navrženi na ocenění

masky divadlo skraboskaBrno, 13. února 2014 - Rada Jihomoravského kraje 13. února navrhla Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice na udělení ceny festivalu Jiráskův Hronov za přínos českému amatérskému divadlu. V roce 2014 bude tato cena udělována poprvé.

Strana 8 z 25