Umístění: Kultura Divadlo a film

Mikulov bude opět součástí filmového festivalu Jeden svět

filmari-2bobuleMikulov, 6. března 2013 - Mikulov letos počtvrté v rámci 15. ročníku celorepublikového filmového festivalu Jeden svět 2013 promítne v místním kině snímky o lidských právech. Provokativním podtitulem Bojíte se snášet? chce jeho organizátor, Člověk v tísni, o.p.s., otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci. Pro mikulovské diváky je od 22. do 24. března připraveno šest dokumentů, které upozorňují na nebezpečné tendence nesnášenlivosti v multikulturní společnosti.

Babovřesky hlásí rekord v návštěvnosti. Vidělo je 140 tisíc diváků

babovresky-film18. února 2013 (MEDIAFAX) - Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, jejímž generálním partnerem je TV Nova, vstoupila v uplynulém týdnu úspěšně do kin. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků. Babovřesky se tak staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu.

Pověsti pod Pálavou se dočkaly filmového zpracování

povesti_pod_palavou_dvdMikulov, 17. prosince 2012 – Prvního filmového zpracování se dočkaly moravské pověsti a pohádky z knížky Ilony Salajkové Tajemné pověsti pod Pálavou. Šest příběhů obestřených tajemstvím nyní diváci najdou na DVD, které bylo 13. prosince slavnostně pokřtěno v prostorách mikulovského Kinoklubu.

Dokument Nahodilá armáda připomene historii československých legií

nahodila_armada_hodoninHodonín, 6. prosince 2012 – Masarykovo muzeum připravilo na pondělí 10. prosince promítání amerického dokumentárního filmu Nahodilá armáda. To se uskuteční od 14.00 v hodonínském sále Evropa a diváky zavede do období 1. světové války a vzniku našich zahraničních legií, které se později svým dílem zasloužily o vznik samostatného Československa.

Vláda znovu přerušila jednání o financování státní podpory kinematografie a filmového průmyslu

film-civky2_250Praha, 21. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Ministři na svém středečním jednání přerušili projednávání návrhu o podpoře ze státního rozpočtu pro kinematografii a filmový průmysl. Kabinet řeší problém finančních prostředků, řekl premiér Petr Nečas (ODS).

Mikulovské kino se dočká digitalizace, premiéry nově nabídne do týdne od zahájení distribuce

kino-divaci-v-hledistiMikulov, 16. listopadu 2012 - Zlepšení kvality obrazu a zvuku se již brzy dočkají návštěvníci mikulovského kina. „V říjnu proběhlo výběrové řízení na realizátora digitalizace, ve kterém zvítězila společnost VDI META z Ostravy,“ uvedla Marcela Hrbková z odboru rozvoje a živnostenského podnikání.

Hlavním tématem semináře ruských filmů v Hodoníně bude spisovatel Puškin a car Petr I.

filmari-2bobuleHodonín, 6. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 15 filmových projekcí nabídne od pátku 19. ročník semináře ruských filmů, který se z Veselí nad Moravou přesunul letos do Hodonína. Hlavními tématy bude spisovatel Alexandr Sergejevič Puškin a ruský car Petr I. Veliký, sdělila mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Vláda odložila návrh financování státní podpory kinematografie a filmového průmyslu

film-civky2_250Praha, 24. října 2012 (MEDIAFAX) - Kabinet Petra Nečase (ODS) na svém středečním jednání o měsíc odložil projednávání podpory ze státního rozpočtu pro kinematografii a filmový průmysl. Po schůzi vlády to uvedla vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM).

Strana 10 z 24