Umístění: Kultura Divadlo a film Festival Oko dobrodruha prozkoumá amatérské cestovatelské snímky

Festival Oko dobrodruha prozkoumá amatérské cestovatelské snímky

Blansko, 21. června 2021 – Soutěž amatérských filmů Okem dobrodruha letos startuje svůj 21. ročník. O tradiční sošku „Rajbasáka“ se utkají tvůrci krátkých filmů zaměřených na cestování, přírodu a sporty. V porotě letos také zasedne autor několika cestopisů Vladimír Kroc.

festival oko dobrodruha

 

„Přestože minulý rok byly možnosti cestování omezené, věříme, že na kvalitě a kvantitě přihlášených snímků se to neprojeví. Vždyť i v našich končinách lze natočit skvělé filmy. Soutěžící minulých kol to už mnohokrát prokázali,“ dodává Alena Žákovská, organizátorka soutěže Okem dobrodruha.

Soutěž není nijak žánrově ani věkově omezena. Kromě hlavních cen pro 1.–3. místo, kterými jsou zlaté sošky „Rajbasáka“, udělí zvláštní porota také cenu magazínu SRDCAŘI.CZ. „O cenu srdcařů soutěží ve finále několik předem vybraných filmů, které porota hodnotí na veřejném promítání. Tvůrci tak získávají cennou zpětnou vazbu,“ vysvětluje Žákovská.
¨
Projekce finálních snímků se uskuteční 19. 11. 2021 v rámci festivalu RAJBAS 2021 v Blansku, se kterým je soutěž již 21 let neodmyslitelně spjatá. Festival spolu se soutěží se vrací po roční vynucené pauze a potrvá od 17. do 21. 11. 2021. Soutěžní snímky mohou tvůrci posílat online až do 16. 10. 2021.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci