Umístění: Kultura Divadlo a film Jeskyně Moravského krasu od 8. června potřiadvacáté rozezní Čarovné tóny Macochy

Jeskyně Moravského krasu od 8. června potřiadvacáté rozezní Čarovné tóny Macochy

Brno, 3. června 2022 - Cyklus pěti koncertů Čarovné tóny Macochy rozezní od 8. do 12. června 2022 jeskyně Moravského krasu na Blanensku. Odložený 23. ročník divácky oblíbené akce se koná po dvouleté pauze. „Po vynuceném pandemickém přerušení si budou moci hudební fanoušci znovu vychutnat úžasnou akustiku podzemních krasových prostor i hru světel v nich,“ říká ředitel Správy jeskyní České republiky (SJ ČR) Lubomír Přibyl.

carovnetony 2223

 

Jako první přivezou do Eliščiny síně Sloupsko-šošůvských jeskyní ve středu 8. června zpěvačka Lenka Nová a klavírista Petr Malásek program To co postrádám, předposlední koncert Ve dvou tour. „V písních, které Lenka prezentuje, se prolínají příběhy ženy, která prožívá životní radosti a starosti všedních dnů,“ přibližuje Josef Matoušek z pořádající agentury FCT.

Další dva koncerty bude hostit Jindřichův koncertní sál jeskyně Výpustek u Křtin. Dan Bárta a Illustratosphere pod názvem Zvířený prach představí ve čtvrtek 9. června průřez širokým rejstříkem žánrů za více než dvacetiletou hudební kariéru, umocněný neobvyklým prostředím.

Preludium v pátek 10. června je originální projekt čtyř violoncellistů s bubeníkem Arrhythmia, specializující se na propojení různých hudebních žánrů.

Kateřinská jeskyně u Skalního mlýna nabídne své rozlehlé prostory v sobotu 11. června programu Hollywood Medley, který čtyřicetičlenný chlapecký sbor Boni Pueri sestavil z hudby nejslavnějších klasických a filmových melodií.

Koncerty začínají v 18:00.

Závěr Čarovných tónů Macochy obstarají v neděli 12. června hned dvakrát – v 18:00 a 20:00 – houslista Jaroslav Svěcený a klavíristka Lucie Tóth. Symbolicky u macošského jezírka v Punkevních jeskyních. „V romantickém recitálu Naděje zazní známé neznámé skladby a příběhy romantických skladatelů,“ dodává Matoušek.
Více informací o programu a možnostech koupě vstupenek zájemci najdou na webu www.carovnetonymacochy.cz. Součástí koncertů je pro zájemce i zkrácená prohlídka jeskyní.

Carovnetony2022 2223


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci