Umístění: Kultura Divadlo a film Městské kino v Mikulově prochází velkou rekonstrukcí

Městské kino v Mikulově prochází velkou rekonstrukcí

Mikulov, 1. srpna 2019 – Městské kino je už třetí týden zavřené a probíhá zde rozsáhlá rekonstrukce podia. „Při namátkové kontrole se zjistilo, že parkety na jevišti jsou již v havarijním stavu. Některé byly uvolněné, jiné poškozené, za plátnem kus podlahy chyběl úplně. Používání jeviště by mohlo být nebezpečné pro účinkující, a proto je rekonstrukce nezbytná z bezpečnostních důvodů,“ řekla ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová Petra Eliášová.

kino mikulov rekonstrukce

 

Kompletní odstranění stávajících parket, zpevnění jeviště a pokládka nových parket, pořízení nového schodiště na jeviště, které nahradí nynější nestabilní a poškozené schodiště, zbroušení a nalakování podlahy pod pódiem vyjde na 362 tisíc korun. Rekonstrukci na základě výběrového řízení provádí Podlahářství Podluží z Moravské Nové Vsi.

Podlahářské práce budou hotovy do začátku srpna, poté se bude čekat na vytuhnutí laku a pak mohou nastoupit technici, aby znovu nainstalovali promítací plátno a ozvučovací techniku. Zároveň proběhne generální vyčištění koberců a sedaček a revize a případná oprava osvětlení v kinosále. „Díky doplnění parket v prostoru za oponou a řádné instalaci ozvučovací techniky se zvýší komfort pro všechny účinkující i kulisáky a samozřejmě bude v celém kině ještě lepší zvuk než doposud, což určitě diváci a návštěvníci kina ocení,“ doplnila na závěr Petra Eliášová


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci