Umístění: Kultura Divadlo a film Mikulov bude hostit největší filmový festival pro děti a mládež

Mikulov bude hostit největší filmový festival pro děti a mládež

Mikulov, 5. června 2019 – Slavný Zlín Film Festival se po svém skončení přesouvá do Mikulova. Od 7. 6. do 11. 6. nabídne nejen jedinečné filmy, ale i bohatý doprovodný program. Celých pět dní bude v Mikulově probíhat filmový festival pro děti a mládež, Mikulovské ozvěny 59. Zlín Film Festivalu. Na návštěvníky čekají filmy, které nejsou dostupné v běžné distribuci. Připraveny jsou snímky pro všechny věkové kategorie. Nejmenším je určeno pásmo animovaných pohádek a těm starším pak například film Hacker o chlapci, který se rozhodne najít svou ztracenou matku.

mikulovsky filmovy festival film

 

Tématem letošní ročníku je Objevuj a poznávej na počest stého výročí českého slavného cestovatele a dobrodruha Miroslava Zikmunda. „Při této příležitosti jsme uspořádali besedu s tvůrci filmu Cesta jako žádná ze sta, kteří nám povypráví o tom, jak se vydali po stopách slavných cestovatelů a jak se svět za těch 60 let změnil,“ láká na doprovodný program hlavní produkční festivalu, Irma Konešová. „Pro místní i milovníky Mikulova jsme připravili besedu Filmový Mikulov, která nás provede po místech, kde se natáčely známé snímky,“ doplňuje Konešová.

Společně s filmovým festivalem proběhne i zahájení promítání v letním kině v areálu amfiteátru. „Diváci se mohou těšit na Ženy v běhu nebo letos nejúspěšnější hit Bohemian Rhapsody, který bude jistě pod hvězdným nebem velkým zážitkem,“ těší se na program Konešová.

Filmový festival se nebude konat jen na plátně, ale zážitky ožije celý Mikulov. Bohatý doprovodný program doplní dění po celých pět dní. Pro návštěvníky jsou připraveny jízdy na sportovních koloběžkách, výstava děl tvůrců z týmu Karla Zemana, vědecké experimenty brněnského VIDA centra nebo pohádky Divadla Radost.

Prostor bude i pro kreativní tvoření. „Během celého festivalu si děti budou moci vyzkoušet práci animátorů. V Národním domě jsou pro ně připraveny animace na tabletech či virtuální realita. O víkendu pak třeba tvoření věnečků nebo soch z hlíny,“ popisuje doprovodný program Konešová.

Na festivalu se děti mohou setkat i se svými oblíbenými moderátory z pořadů ČT:D. V zámecké zahradě si zacvičí s Bětkou a pořadem Jogínci.Na náměstí pak budou moci potkat psa Kvída nebo chameleona z Terčina zvířecího světa. Na návštěvu přijede i ZOO Brno nebo ZOO Hodonín.

Novinkou letošního ročníku je soutěž o „nejzapálenějšího diváka“, která své účastníky provede filmovým festivalem. Hlavní cenou je sportovní koloběžka.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci