Umístění: Kultura Divadlo a film Mikulovské kino se dočká digitalizace, premiéry nově nabídne do týdne od zahájení distribuce

Mikulovské kino se dočká digitalizace, premiéry nově nabídne do týdne od zahájení distribuce

Mikulov, 16. listopadu 2012 - Zlepšení kvality obrazu a zvuku se již brzy dočkají návštěvníci mikulovského kina. „V říjnu proběhlo výběrové řízení na realizátora digitalizace, ve kterém zvítězila společnost VDI META z Ostravy,“ uvedla Marcela Hrbková z odboru rozvoje a živnostenského podnikání.

kino-divaci-v-hledisti

 
 

Výměna technologie začne v první polovině prosince a práce na digitalizaci kina v systému 2D budou dokončeny do konce roku 2012. „Celkové náklady přijdou na zhruba tři miliony třista tisíc korun. Ze Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie Město Mikulov získalo dotaci ve výši 550 tisíc korun“, potvrdil Rostislav Koštial, starosta města.  

Digitalizace kina spočívá v nahrazení klasického filmového projektoru novým digitálním. Jeho součástí je i server, který přehrává digitální data a dodává do projektoru signál ve vysokém rozlišení. Jednotlivé komponenty i celý systém bude splňovat standard DCI, tj. Digital Cinema Initiative, který musí být dodržován a akceptován všemi distributory a filmovými studii. Součástí projektu je také digitalizace zvuku.

Podstatné pro veřejnost ale je, že filmy nyní budou promítány v mnohem větší kvalitě obrazu i zvuku a díky této modernizaci budou moci shlédnout nové filmy již do týdne od jejich oficiální české premiéry. Mikulovské kino tak bude nabízet atmosféru menšího, zavedeného městského kina a moderní technologie, srovnatelné s velkými kiny u obchodních center.

Autor: Lenka Křivánková, Mikulovská rozvojová, s.r.o.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci