Umístění: Kultura Divadlo a film Půl století Večerníčku. Ve Scale promítnou ty nejlepší díly

Půl století Večerníčku. Ve Scale promítnou ty nejlepší díly

Brno, 12. června 2015 - Večerníček v tomto roce slaví své padesáté narozeniny. Česká televize u této příležitosti připravila roadshow Večerníček na cestách, díky které se populární postavička v neděli 14. června, za doprovodu dalších pohádkových postav, podívá i do Brna. Připraveno je promítání oblíbených dílů zcela zdarma a doprovodný program.

vecernicek brno padesat let

 

„Své padesátiny Večerníček slaví s dětmi z celé České republiky, za kterými putoval od dubna,“ vysvětluje Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize a dodává: „Večerníček už projel většinu krajských měst. Jeho cesta započala v Liberci a o tomto víkendu skončí v Brně. Na programu bude celodenní promítání Večerníčků a zábavný program plný her, to vše za účasti oblíbených pohádkových postaviček i samotného Večerníčka.“

Celodenní akce se koná v univerzitním kině Scala a vstup je pro děti i dospělé zdarma. Jedinou podmínkou je vyzvednutí volných vstupenek na konkrétní čas promítání. Ty jsou k dispozici přímo na pokladně kina pouze v den konání a není možné je rezervovat online. Jeden dospělý si může vyzvednout maximálně 4 kusy vstupenek. Akce bude probíhat od 10.00 hod. do 18.00 hod. Pásmo pohádek trvá cca 45 minut.

„Když přišla z České televize nabídka na setkání s Večerníčkem, vůbec jsme neváhali a moc se těšíme, až k nám se všemi postavičkami dorazí. Je to ostatně kamarád nejen našich dětí, ale i nás, rodičů. A konečně budu mít fotku v objetí s Maxipsem Fíkem, jak jsem po tom vždycky toužil,“ těší se Radek Pernica, ředitel Univerzitního kina Scala.

Jedna hodina promítání Večerníčků bude v každém kraji vždy věnována znevýhodněným či ohroženým dětem z dětských domovů, azylových domů, pěstounských rodin či dětem handicapovaným.

Večerníček, který své narozeniny oslavil už v Liberci, Mladé Boleslavi, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Olomouci, svou narozeninovou cestu v Brně zakončí.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci