Umístění: Kultura Divadlo a film V Divadle Bolka Polívky se odehraje festival Kašparova polívka

V Divadle Bolka Polívky se odehraje festival Kašparova polívka

Brno, 5. února 2015 - Členové divadelního spolku Kašpar zamíří do Brna, aby tamním divákům počtvrté uvařili mimořádně vydatnou dávku Kašparovy polívky. Podávat se bude po tři dny od 6. do 8. 2. kde jinde než v Divadle Bolka Polívky a každý si v ní může najít kousek podle svého gusta.

divadlo kasparova polivka

 

Na programu festivalu Kašparova polívka je šest inscenací všeho druhu, nechybí oživená klasika, hry současných autorů, představení pro celou rodinu ani šansonový večer coby lákavý bonus (vstupenka na představení Romeo a Julie platí zároveň jako volná vstupenka na představení Chanson? Šanson!). Z původního nápadu zpravidelnit a zhustit návštěvy Kašparů v Brně se stala tradice, která každoročně v únoru zpestří kulturní život jihomoravské metropole.

Program:

6. 2. v 17.30: Eugène Ionesco – PLEŠATÁ ZPĚVAČKA
Komedie z pera klasika absurdního dramatu. Vše je jiné, než se zdá… (Hrají: Martin Hofmann, Jitka Nerudová, Petr Lněnička, Monika Zoubková, Pavel Lagner, Lukáš Jůza. Režie: Jakub Špalek.)

6. 2. ve 20.30: BLUFF
La grotesque érotic – hrůzostrašně veselá pantomima se slovy, zpěvy a tanci. Hrdina se na Nový rok probudí v cizím bytě a nepamatuje si, kde se tu vzal, a co víc, začnou na něj porůznu vypadávat či se jinak objevovat tři podivné ženy v negližé…. (Hrají: Matouš Ruml, Eliška Mesfin Boušková, Alena Doláková, Šárka Vaculíková. Režie: Karel Král.)

7. 2. v 16.30: William Shakespeare – ROMEO A JULIE
Monteci, Kapuleti a Kašpaři! Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav. Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska… (Hrají: Tereza Rumlová, Matouš Ruml, Jan Potměšil, Ilona Svobodová, Petr Lněnička, Martin Hofmann, Aleš Petráš, Adrian Jastraban. Režie: Jakub Špalek.)

7. 2. ve 20.30: CHANSON? ŠANSON!
Co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté, co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem? Klavír, bubny a zpěv ve zcela nekoncertním provedení.
(Účinkují: Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Eliška Mesfin Boušková. Scénář a režie: Eliška Mesfin Boušková.)

8. 2. ve 14.30: René Goscinny, Jean-Jacques Sempé – MIKULÁŠOVY PATÁLIE
Děti, vezměte svoje rdiče do divadla! Příběhy ze života malého Mikuláše a jeho povedených kamarádů. (Hrají: Petr Lněnička, Matouš Ruml, Lukáš Jůza, Aleš Petráš, Zdeněk Charvát, Marek Němec, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner. Režie: Filip Nuckolls.)

8. 2. v 19.00: Brian Friel – LÉČITEL
Příběh svérázné kočovné společnosti, která projíždí vesnice na severu Británie v čele s mužem, který občas – ale jen občas, umí zázraky. Ano, zázraky! (Hrají: Jakub Špalek, Markéta Haroková, Matúš Bukovčan. Režie: Filip Nuckolls.)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci