Umístění: Kultura Divadlo a film Výstava ve šlapanickém muzeu připomene práci četníků i zločinců

Výstava ve šlapanickém muzeu připomene práci četníků i zločinců

Šlapanice, 8. dubna 2019– Až do 19. května potrvají dvě nově otevřené výstavy ve šlapanickém muzeu, které spojuje téma zločinu a práce policejních složek. Výstava Četníci nejen ze Šlapanic, připravená ve spolupráci s Klubem policejní historie Brno, mapuje dějiny československého četnictva. Prostřednictvím vystavených exponátů přibližuje práci četníků v období první republiky a protektorátu. Návštěvníci se dozvědí, co obnášela služba u četnictva i jaké úkoly plnily specializované složky četnictva – četnické pátrací stanice, četnické pohotovostní oddíly a četnické silniční kontrolní stanice.

zlocin a trest ve slapanickem muzeu

 

Pozornost je věnována také kriminalistice a základním kriminalistickým metodám, jako je daktyloskopie, balistika či mechanoskopie. Nechybí přiblížení práce i osobností šlapanických četníků a obecních strážníků. „Na výstavě si můžete prohlédnout dobové uniformy, zbraně, nejrůznější pátrací pomůcky, daktyloskopickou soupravu, ale třeba i kasařské nářadí,“ uvedla spoluautorka výstavy Hana Sedláčková. K výstavě jsou připraveny edukační programy pro MŠ, ZŠ i SŠ.

Interaktivní výstava Stopa je věnována vědeckým metodám v kriminalistice. Výstava nese podtitul Vyřeš zločin! a na její návštěvníky skutečně čeká fiktivní kriminální případ, který mohou sami vyšetřit a odhalit pachatele. Během vyšetřování využívají moderní i tradiční kriminalistické metody. „Vyšetřováním návštěvníky provede pracovní list a užijí si jej malí i velcí,“ zve k návštěvě průvodkyně Tereza Randýsková. Putovní výstavu Mendelova muzea doplňují překvapivé informace z oblasti dějin kriminalistiky.

Do Šlapanic se z Brna dostanete MHD, trolejbusem č. 31 od hlavního vlakového nádraží.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci