Umístění: Kultura Divadlo a film Zastupitelé Vracova projednají digitalizaci kina, v Břeclavi už ji provedli

Zastupitelé Vracova projednají digitalizaci kina, v Břeclavi už ji provedli

Břeclav, 9. května 2012 (MEDIAFAX) - Návrh na digitalizaci kina projedná Zastupitelstvo Vracova na Hodonínsku. V případě schválení zadáme vypracování návrhu a uskuteční se výběrové řízení, řekla vedoucí Kulturního domu Vracov Zita Řičicová.

kino-digitalizace250

 

Digitalizací vracovského kina se zabývala městská rada koncem dubna. "Návrhem se bude zabývat červnové zastupitelstvo. Pokud jej schválí, vypracujeme projekt a následným výběrovým řízením zjistíme skutečné náklady," uvedla Řičicová.

V Břeclavi naopak už digitalizaci provedli na konci loňského roku. "Vedení radnice k němu přistoupilo poté, co se ukázalo, že by časem nebylo v Břeclavi co promítat. Nedigitálních snímků je čím dál méně a časem nejspíš zmizí úplně," řekla Eliška Windová z břeclavské radnice.

Téměř čtyřmilionovou investici z části pokryl příspěvek Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie ve výši 800 tisíc korun. "Debata o nutnosti digitalizace se v Břeclavi táhla už asi dva roky. Po padnutí zásadního rozhodnutí a trvala asi tři týdny, kdy jsme v kině vyměnili celou technologii," sdělil provozovatel kina Koruna Luděk Kabelka.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci