Umístění: Jižní Morava Doprava

Stavba obchvatu Čebína zahájena, první auta se tu projedou na konci roku 2023

stavba obchvatu cebinaBrno, 3. května 2022 - V pondělí 2. května byla slavnostně zahájena výstavba obchvatu Čebína na silnici II/385. Důvodem stavby obchvatu je především neustále se zvyšující intenzita provozu na již dnes dopravně přetíženém intravilánu Čebína. Nová silnice má proto odklonit tranzitní dopravu mimo zastavěné území obce.

Kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury téměř 15 miliony

rodina cyklostezka jizni moravaBrno, 7. dubna 2022 - Celkem 14,7 milionu korun směřuje z kraje na podporu fenoménu cyklistiky. Krajští radní rozhodli o dotacích na zkvalitnění infrastruktury cyklistické dopravy a rozvoj cykloturistiky na jihu Moravy. Kraj uspokojí celkem 25 žadatelů především z řad obcí. „Dotační program je zaměřený na podporu zkvalitnění infrastruktury cyklistické dopravy a rozvoj cykloturistiky jako součást budování sítě bezpečných mezinárodních, národních a krajských cyklostezek a cyklotras a tras MTB na jihu Moravy. Nově se také zaměřujeme na zpracování příslušných projektových dokumentací pro územní rozhodnutí, stavební povolení a provedení stavby,“ vysvětluje náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Ukrajinští běženci budou mít dopravu prostřednictvím IDS JMK zdarma

doprava bus ridic ids jmk ukrajinci zdarmaBrno, 8. března 2022 - Bezplatná doprava ve všech spojích a zónách – uprchlíci z válkou zmítané Ukrajiny mohou využívat zdarma Integrovaný dopravní systém kraje Jihomoravského kraje (IDS JMK). Rozhodli o tom na svém pondělním mimořádném jednání krajští radní. Jak uvedl hejtman Jan Grolich, kraj chce co nejvíce usnadnit situaci lidem, kteří z válečné oblasti často prchali bez jakýchkoli prostředků.

Silnice z Adamova na Bílovice je v havarijním stavu, musí být uzavřena

silnice uzavrenaBrno, 8. března 2022 - Správa železnic od minulého roku realizuje stavbu „Brno-Maloměřice St. 6 – Adamov, BC“, veškerá železniční doprava je tak zcela vyloučena a je zajištěna náhradní autobusovou přepravou z Brna od železniční stanice Brno Lesná po železniční stanici Adamov. Veškerá doprava včetně staveništní, tedy těžké techniky, se tak pohybuje po silnici II/374.

Kraj do výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic II. a III. třídy investuje 2,3 miliardy

silnice asfalt rekonstrukceBrno, 28. února 2021 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má v plánu letos realizovat 79 staveb, z toho 38 mostů. Do těchto akcí a plánovaných nových staveb půjde celkem 2,301 milionů korun, a to s předpokladem, že se podaří dotačně získat všechny peníze. Z rozpočtu JMK bude investováno 579 milionů korun, předpoklad dotací IROP/ITI je 1,426 mil. korun a předpokládané dotace z SFDI je 296 milionů korun. Financování schválili krajští radní.

Za daňové přebytky se opraví silnice a mosty nebo zahájí stavbu domova pro seniory

penize czk bankovky petitisicovkaBrno, 15. února 2022 - Rozdělení příjmů ze sdílených daní plněných nad rámec upraveného rozpočtu na rok 2021 odsouhlasili krajští radní, za týden o něm bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo JMK. „Díky daňovým přebytkům jsme mohli rozdělit 610 milionů, se kterými jsme nepočítali. Nechceme tyto prostředky projíst. Každý, kdo jižní Moravu zná, tak ví, kam by se měly dát. Celkem 360 milionů tak míří do oprav silnic a budování infrastruktury. Zbylou čtvrtmiliardu pak investujeme do krajského majetku,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Od února se změní dopravci na 65 jihomoravských linkách

autobus interier Brno, 31. ledna 2022 – Od 1. února se mění dopravci na některých regionálních linkách IDS JMK. V té souvislosti se upravují jízdní řády 65 linek. Většinou jde jen o změnu dopravce, který linku či příslušné spoje provozuje. Nový dopravce začne jezdit zejména na Hustopečsku, Břeclavsku a Židlochovicku – značnou část této oblasti obslouží ČSAD Kyjov. Na Ivančicku vyjíždí dopravce TRADO-BUS a na Šlapanicku některé linky přebírá BDS-BUS.

Kraj vyčlenil 14 milionů na rozšíření sítě tras pro cyklisty

rodina cyklista kolo stezkaBrno, 14. ledna 2022 - Zvýšit bezpečnost cyklistů a rozšířit síť tras pro nemotorovou dopravu. To jsou cíle dotačního programu „Podpora rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji v roce 2022“, který schválili jihomoravští radní. Vyčlenili na něj 14 milionů korun. „Je pro nás důležité, aby byl v kraji dostatek kvalitních a hlavně dobře dostupných cyklotras. Řada lidí je pak může využívat pro dojíždění za prací, školou nebo službami místo aut, čímž pomůžeme přírodě a zároveň budou více v bezpečí než na frekventovaných silnicích. Rádi tím podpoříme i cestovní ruch, jižní Morava je čím dál častěji vyhledávaná právě díky rekreační cykloturistice,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Strana 10 z 203