Umístění: Jižní Morava Doprava

Letiště získalo nové autobusy

Autobusy tuřanského letištěPři příležitosti veletrhů Go a RegionTour proběhlo předání dvou moderních autobusů tuřanskému letišti. Nové autobusy značky Neoplan slavnostně pokřtili hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor města Brna Roman Ondreka a ředitel společnosti Letiště Brno, a.s. Tomáš Plaček.

R52: mezivládní dohoda podepsána

Místo budoucí MÚK PernáDohoda mezi Rakouskou spolkovou vládou a vládou České republiky o propojení rakouské dálnice A5 a české rychlostní silnice R52 byla podepsána v pátek 23. ledna 2009 ve Vídni. Dokument vymezuje místo propojení české a rakouské dálniční sítě v katastrálním území obcí Mikulov a Drasenhofen. Podepsali jej český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal a představitel rakouského ministerstva zahraničních věcí Rudolf Lennkh.

Kraj převezme pět hraničních přechodů

PavlíkZastupitelé Jihomoravského kraje schválili na lednovém zasedání kromě jiného i převod části hraničních přechodů. O jaké přechody se jedná či jaká bude jejich budoucnost, vysvětluje Bc. Zdeněk Pavlík, člen Zastupitelstva a Rady Jihomoravského kraje.

Územní plánování je pro kraj klíčové

Náměstkyně ProcházkováNovou náměstkyní hejtmana se stala Ing. arch. Anna Procházková. Co vše bude mít nová náměstkyně na starosti? „Kromě toho, že v době nepřítomnosti hejtmana nebo v době, kdy hejtman nevykonává svou funkci, jej plně zastupuji, budu i v tomto volebním období zodpovídat za územní plánování Jihomoravského kraje. To je v posledních letech také můj hlavní obor ve vedení kraje,“ říká. „Z postu náměstkyně hejtmana mi vyplývá řada nových pracovních i společenských povinností – zastupovat kraj například při jednání se zástupci samosprávy a státní správy, či reprezentovat při akcích, nad kterými přebírám jako náměstkyně záštitu,“ doplňuje Procházková.

Autovrakoviště na jižní Moravě

Autovrakoviště23. září 2008 vyšla ve Sbírce novela zákona o odpadech, která velmi zásadním způsobem ovlivní od 1. ledna 2009 převod starších aut.
Poplatek při převodu je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech a činí 10 000 Kč v případě nesplnění hodnot emisí podle norem EURO 2 a EURO 1.
Vzhledem k tomuto poplatku se velké množství starších automobilů stává od 1. ledna neprodejnými...

Připravte se na novinky v dopravě

Novinky v dopravěOd 14. prosince 2008 dojde k pravidelné celostátní změně jízdních řádů. Aby na sebe spoje lépe navazovaly, je nutné změnit i jízdní řády většiny linek IDS JMK. Úpravy se dotknou vlaků, regionálních autobusů i městských doprav v Brně a dalších městech Jihomoravského kraje. Navíc dojde i k rozšíření IDS JMK o 124 obcí ležících na Hodonínsku a Břeclavsku.

Kraj opraví silnice za peníze z EU

Kraj opraví silnice za peníze z EUSpráva a údržba silnic Jihomoravského kraje obdržela v těchto dnech první platbu z fondů EU v rámci programu ROP 2007 – 2013 oblast podpory 1.1. Rozvoj dopravní infrastruktury. Jedná se o dotaci na stavbu přeložky silnice v obci Lednice, která byla dokončena v květnu 2008. Celková výše dotace,   kterou poukázal Úřad regionální rady NUTS 2. Jihovýchod je  ve výši 73 782 tis.Kč a tato částka představuje 92,2 %.

Silničáři hlásí: na zimu jsme připraveni!

SilničářiZlé jazyky občas tvrdí, že silničáře vždy v listopadu či prosinci překvapí zima. Skutečnost však bývá poněkud jiná – první sníh či náledí s jistotou překvapí pouze řidiče, kteří si nepřezuli letní gumy a jejichž vozidlo tak dokáže na dlouhé hodiny zablokovat jakoukoli silnici. Kupodivu i přes všechna varování silničářů, dopravních policistů, novinářů, televizních hlasatelů a jiných odborníků se každoročně takových výtečníků najde více než dost.

Strana 201 z 202