Umístění: Jižní Morava Doprava

Autovrakoviště na jižní Moravě

Autovrakoviště23. září 2008 vyšla ve Sbírce novela zákona o odpadech, která velmi zásadním způsobem ovlivní od 1. ledna 2009 převod starších aut.
Poplatek při převodu je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech a činí 10 000 Kč v případě nesplnění hodnot emisí podle norem EURO 2 a EURO 1.
Vzhledem k tomuto poplatku se velké množství starších automobilů stává od 1. ledna neprodejnými...

Připravte se na novinky v dopravě

Novinky v dopravěOd 14. prosince 2008 dojde k pravidelné celostátní změně jízdních řádů. Aby na sebe spoje lépe navazovaly, je nutné změnit i jízdní řády většiny linek IDS JMK. Úpravy se dotknou vlaků, regionálních autobusů i městských doprav v Brně a dalších městech Jihomoravského kraje. Navíc dojde i k rozšíření IDS JMK o 124 obcí ležících na Hodonínsku a Břeclavsku.

Kraj opraví silnice za peníze z EU

Kraj opraví silnice za peníze z EUSpráva a údržba silnic Jihomoravského kraje obdržela v těchto dnech první platbu z fondů EU v rámci programu ROP 2007 – 2013 oblast podpory 1.1. Rozvoj dopravní infrastruktury. Jedná se o dotaci na stavbu přeložky silnice v obci Lednice, která byla dokončena v květnu 2008. Celková výše dotace,   kterou poukázal Úřad regionální rady NUTS 2. Jihovýchod je  ve výši 73 782 tis.Kč a tato částka představuje 92,2 %.

Silničáři hlásí: na zimu jsme připraveni!

SilničářiZlé jazyky občas tvrdí, že silničáře vždy v listopadu či prosinci překvapí zima. Skutečnost však bývá poněkud jiná – první sníh či náledí s jistotou překvapí pouze řidiče, kteří si nepřezuli letní gumy a jejichž vozidlo tak dokáže na dlouhé hodiny zablokovat jakoukoli silnici. Kupodivu i přes všechna varování silničářů, dopravních policistů, novinářů, televizních hlasatelů a jiných odborníků se každoročně takových výtečníků najde více než dost.

Více o R52 se dozvíte na novém webu

Dálnice R52Ředitelství silnic a dálnic ČR spustilo nové internetové stránky www.R52.cz o rychlostní silnici R52, která povede z Brna do Vídně. Obsahují informace zejména pro řidiče a obyvatele obcí v okolí stavby. Kromě technických údajů i odpovědí na nejrůznější otázky nabízejí nové stránky přehledné mapy stavby, vizualizace či závěry nejdůležitějších studií. Rubrika „Desetkrát proč R52“ informuje o významu této rychlostní silnice pro region i o způsobu spojení České republiky s okolními zeměmi, především s Rakouskem.

 

Hodonínsko a Břeclavsko spojí s Brnem nová vlaková linka

Nová vlaková linkaIntegrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje se 14. prosince rozroste o řadu dalších obcí na Hodonínsku a Břeclavsku. Bude se jednat o největší rozšíření za celou dobu existence systému. I obyvatelé obcí na východě Jihomoravského kraje tak získají možnost využívat četnější dopravní spojení a cenově výhodné předplatní jízdenky.
Rychlíková vlaková linka R5 spojí Brno s Břeclaví, Hodonínem a Moravským Pískem. Dnes obyvatelé Hodonína cestují do Brna autobusy za 56 Kč a vlaky za 78 Kč. Oběma způsoby pak cesta trvá zhruba 80 minut. Po zavedení nové vlakové linky bude cesta o téměř čtvrt hodiny kratší a vyjde na 59 Kč. Držitelé předplatních jízdenek za ni zaplatí kolem 45 Kč. Od 14. prosince dojde také k úpravám jízdních řádů na většině vlakových i autobusových linek včetně městských doprav.

Dopravní stavby v kraji: včera, dnes a zítra

stavba dálnice v JMKDoprava a správa silnic je jedna z významných kompetencí kraje. Je to také jeden z pilířů jeho ekonomické prosperity. Jihomoravský kraj vlastní veškeré silnice II. a III. třídy, které musí udržovat v dobrém...

Autobus č. 89 v Brně vás dopraví na letiště

autobus 89Na novou noční autobusovou linku s číslem 89, která spojí od severozápadu k jihovýchodu Kníničky s Tuřany, se v nejbližší době mohou těšit obyvatelé Brna. Linku využijí zejména pracovníci nočních směn, kteří jsou zaměstnáni v provozech na Černovické terase, případně turisté, kteří se budou pozdě v noci či časně ráno potřebovat dopravit na Tuřanské letiště...

Strana 202 z 203