Umístění: Jižní Morava Doprava

Stavební práce na opravách vyškovského mostu končí, druhá etapa začne na jaře

vyskov most foto jmkSlavkov u Brna, 29. listopadu 2022 - V polovině září začala Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje s první etapou stavebních prací na mostě (0462-14) ve Vyškově na Olomoucké ulici. Důvodem uzavření byl jeho havarijní stav. „Most je více jak sto dvacet let starý a stávající segmentová klenba z kamenných kvádrů již nebyla v dobrém technickém stavu. Byla provedena prohlídka a most byl zařazen do sedmého stupně, což je označení pro havarijní stav,“ popsal ředitel Správy a údržby Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Jízdné IDS na jihu Moravy vzroste v průměru o 17 až 19 procent

autobus interier Brno, 24. listopadu 2022 - Jízdné v integrovaném dopravním systému na jihu Moravy (IDS JMK) od 1. března příštího roku podraží v průměru o 17 až 19 procent. Rozhodli o tom krajští radní na svém středečním jednání 23. listopadu. „S ohledem na současnou ekonomickou situaci a vzhledem k enormnímu růstu nákladů na provoz veřejné dopravy už nemůžeme tento krok odkládat. K poslednímu kompletnímu nastavení jízdného v integrovaném dopravním systému došlo v roce 2012,“ řekl radní Jiří Crha, který má na starosti oblast dopravy.

Čtrnáctikilometrová Cukrovarská cyklostezka spojí obce na Vyškovsku

cyklostezka jmk podpis smlouvyBrno, 14. listopadu 2022 - Na trase úzkokolejné vlečky, po níž se kdysi svážela řepa do vyškovského cukrovaru, bude opět rušno. Vyškov a Kozlany propojí nová cyklostezka. Spolupráci na přípravě a realizaci projektu stvrdilo memorandum, které Jihomoravský kraj uzavřel s městem Vyškov a pěticí obcí, kterými jsou Bohdalice-Pavlovice, Kozlany, Kučerov, Hlubočany a Lysovice. Dokument si ve čtvrtek 10. listopadu 2022 slavnostně převzali jejich zástupci.

Stavba mostu u Rohlenky dostala zelenou, stejně tak i křižovatka v Předklášteří

most dalnice rohlenkaBrno, 18. října 2022 - Silnice II/430 je základní silniční tepnou mezi Brnem a Vyškovem, denně tu projedou stovky aut a pro cestující z okolních obcí jde o primární přístupovou cestu do města Brna. Navíc je tato komunikace vedena souběžně s D1 a v případě dopravních komplikací na dálnici je přes II/430 vždy vedena objízdná trasa. Na uvedené komunikaci v blízkosti motorestu Rohlenka je v havarijním stavu most ev.č. 430-007 přes Roketnici, jeho opravu dlouhodobě zdržovaly majetkoprávní vztahy.

Silničáři: Letní údržba je u konce, na nástup zimních měsíců je jižní Morava připravena

silnice auto snihBrno, 12. října 2022 - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje již dokončuje letní sezónní práce. Během uplynulých měsíců byly provedeny vysprávky na svěřených silnicích, prováděla se obnova svislého dopravního značení, údržba a obnova vodorovného dopravního značení, souvislá údržba vozovek, včetně sečení trávy a údržba odvodnění.

Kraj dá 2 miliony na dostavbu cyklotrasy mezi Skrchovem a Meziříčkem

rodiny koloBrno, 10. září 2022 - Dálková cyklotrasa č. 24 „Svitava“ spojující Českou Třebovou, Svitavy a Brno s napojením na Vídeň má naději na dostavbu. Ačkoli je z České Třebové vyznačena, na hranicích Pardubického a Jihomoravského kraje končí, aby dál pokračovala až v nedalekých Letovicích. Poslední neprůjezdný úsek Skrchov - Meziříčko by měl zmizet už na konci letošního roku. Rada Jihomoravského kraje schválila dvoumilionovou dotaci pro město Letovice, které již na propojení celé dálkové trasy získalo stavební povolení.

První dvouvozová vlaková souprava Moravia vyjela na testovací jízdu

vlak moravia jmkBrno, 10. září 2022 - V půl šesté ráno ve čtvrtek 8. září vyrazila z Brna dolního nádraží do Tišnova na svou první zkušební jízdu s cestujícími dvouvozová vlaková souprava Moravia. Technici budou nový vlak testovat na jihomoravských kolejích dva dny. Vlak bude přepravovat cestující na trati S3 (Tišnov – Brno – Židlochovice). „Doufám, že to pro lidi bylo pozitivní překvapení, když se nečekaně svezli novým vlakem. Já jsem hlavně rád, že už začínají jezdit. Čím dřív projdou všemi testy, tím dřív nahradí desítky let staré soupravy,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Stavba přemostění v Blansku je před další důležitou fází, začal výsuv mostu

most blanskoBlansko, 23. srpna 2022 - Realizace stavby III/379 37 Blansko přemostění, odstartovala v červenci loňského roku. Stavba začíná na ulici Svitavská na levém břehu řeky Svitavy a přemostí koryto řeky, železniční koridor a končit bude v průmyslové zóně na Starém Blansku.„Tato stavba je zcela zásadní z toho důvodu, že most nově zajistí převedení pěších a dopravního provozu přes řeku Svitavu a hlavně přes železnici,“ uvedl radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Jiří Crha.

Strana 3 z 197