Umístění: Jižní Morava Doprava

Pokračují opravy a rekonstrukce silnic napříč krajem za 328 milionů

rekonstrukce silnice oprava delnik asfaltBrno, 18. prosince 2023 - Opravy silnice III/41417 Břeclav – Lednice v délce 2,4 km nebo dvojkové silnice na hranicích s Krajem Vysočina v úseku Žďárec – Újezd – Dolní Loučky a dále rekonstrukce II/152 Ivančice – Moravské Bránice v délce 4,2 km – tyto stavby 18. prosince na svém jednání schválili radní Jihomoravského kraje.

Obchvat Blučiny má zelenou, bude stát miliardu

silnice obchvatBlučina, 8. prosince 2023 - Téměř 4,5 kilometru nové silnice, dvě křižovatky, tři sjezdy, pětice mostů. Radní kraje na svém jednání 4. prosince odsouhlasili investiční záměr jihomoravských silničářů k výstavbě obchvatu Blučiny. Obchvat Blučiny se chystá už delší dobu. „Máme stavební povolení a díky obci vykoupené pozemky. Projekt je tak nachystán k tomu, abychom mohli udělat podstatný krok, a to dokončit dokumentaci a zahájit samotnou výstavbu. Stavba obchvatu přijde na jednu miliardu korun včetně DPH. O financování jednáme s ministerstvem dopravy, protože tato silnice v podstatě slouží jako spojka mezi D2 a D52, a budeme v této věci jednat i zítra s vládou. Jsme také připraveni na obchvat čerpat evropské peníze z IROP,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

Předplatní jízdenky ve Znojmě budou od prosince už jen elektronické

znojmo karta autobusZnojmo, 27. listopadu 2023 - Od 1. prosince 2023 bude platit v MAD ve Znojmě novinka u předplatních jízdenek. Nově si cestující při koupi roční a čtvrtletní předplatní jízdenky nevyzvednou papírový lístek, ale předplatní jízdenku budou mít jen v elektronické verzi, a to buď na stávajících nosičích (bankovní a anonymní bankovní karta, klíčenka, nálepka, mobil nebo hodinky), nebo na novince, kterou je dopravní karta. Novinka bude platit v celém kraji. Elektronické předplatní jízdenky jsou oproti papírovým cenově výhodnější o 10 %.

Rada JMK schválila návrh rozpočtu na rok 2024, do krajských silnic jde nejvíce peněz v historii

penize czk webBrno, 27. listopadu 2023 - Příjmy 37,356 miliardy a výdaje 37,989 miliardy korun – rada kraje na svém posledním jednání odsouhlasila návrh krajského rozpočtu na příští rok. Radní v návrhu uvolnili historicky nejvyšší částku do krajských silnic. Krajské zastupitelstvo bude schvalovat rozpočet na svém zasedání 14. prosince 2023.

Jihomoravský kraj odstartoval pozvolný přechod na plně elektronické jízdné IDS JMK

lide salinaBrno, 16. listopadu 2023 - Zájem o elektronické předplatné IDS JMK mezi cestujícími nahrává snaze Jihomoravského kraje a společnosti KORDIS JMK o další modernizaci a zjednodušování odbavování cestujících. Postupné zavádění výhradně elektronických předplatních jízdenek proběhne ve dvou krocích, kterými provede kampaň Jezdi jednoduše.

Parkování u vyškovské nemocnice se zlepší díky spolupráci s Jihomoravským krajem

parkovani parkoviste autoBrno, 13. lisotpadu 2023 - Memorandum a zejména poskytnutí dotace nejprve schválilo v létě krajské zastupitelstvo, následně posvětili uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci města Vyškova s Jihomoravským krajem na projektu Rozšíření parkoviště u nemocnice – I. etapa také zastupitelé Vyškova. Hlavní cíl je nasnadě: postavení nových parkovacích míst. Práce začnou na podzim s plánovaným dokončením na začátku léta příštího roku. Celková cena je necelých 6,7 milionů korun.

Kraj odstartoval několik významných silničních staveb

silnice stavba kuzel dopravaBrno, 10. listopadu 2023 - Rozšíření kapacity okružní křižovatky v brněnské části Slatina nebo průtahy Dražovicemi a Knínicemi. To jsou některé z dopravních staveb, o kterých na svém posledním zasedání jednali krajští radní.

Dalších sto milionů na opravu a rekonstrukci krajských silnic

asfalteri silnice rekonstrukceBrno, 10. listopadu 2023 - Jihomoravský kraj letos opraví a zrekonstruuje více silnic II. a III. třídy, než bylo plánováno. Jedná se o 24 silnic, čtyři mosty a bude se chystat i 5 projektových příprav staveb - to vše za sto milionů korun. Na svém jednání 8. listopadu 2023 o tom rozhodli krajští radní.

Strana 4 z 202