Umístění: Jižní Morava Doprava ČD ruší řadu rychlíků spojujících Brno, Šumperk, Bohumín a Hodonín

ČD ruší řadu rychlíků spojujících Brno, Šumperk, Bohumín a Hodonín

Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - České dráhy zruší kvůli úsporám na ministerstvu dopravy od nového jízdního řádu, platného od 11. prosince, několik dálkových vlaků protínajících jižní Moravu. Korekce se týká hlavně méně využívaných víkendových dálkových spojů, řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

vlak_CD-vecer250

 

Lidé nenajdou v jízdním řádu například rychlík R800, jezdící po sedmé hodině večerní z Hodonína do Brna. "Jeho provoz jsme omezili na pracovní dny a neděli," řekl Šťáhlavský. Stejně tak tomu bude i u rychlíku R817, který vyjíždí v půl deváté večer v opačném směru. V sobotu nebudou jezdit ani večerní R 937 mezi Brnem a Šumperkem a podvečerní rychlík z Bohumína do Brna a zpět. ČD zruší i nedělní vlak, který vyjíždí v 6.13 ze Šumperka do Brna.

Železničáři snižují počet spojů kvůli omezenému rozpočtu ministerstva dopravy, které dálkové vlaky u ČD objednává. Konkrétní podobu nových jízdních řádů jihomoravských regionálních vlaků hodlají České dráhy představit v pátek. Lokálky si na rozdíl od dálkových rychlíků objednává Jihomoravský kraj. Od ministerstva dopravy na to dostává 600 milionů korun ročně. "Nemám zatím informace, že by se na jihomoravských lokálních tratích plánovala nějaká rušení nebo omezení spojů. Změny mohou být u minima vlaků spíše v časech odjezdů - tam ale předpokládáme úpravy v řádech minut," řekl Mediafaxu mluvčí krajského úřadu Jiří Klement.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci