Umístění: Jižní Morava Doprava Hlavní tah Kuřimí zablokují v pátek občané požadující obchvat města

Hlavní tah Kuřimí zablokují v pátek občané požadující obchvat města

Kuřim, 14. září 2011 - Silnice z Brna na Tišnov v Kuřimi bude v pátek půl hodiny neprůjezdná. Od 16:30 ji na přechodech u kruhových objezdů u supermarketů Penny a Lídl zablokují členové sdružení pro realizaci silničního obchvatu města Kuřimi. To chce upozornit na nutnost řešení dopravní situace ve městě silničním obchvatem jižní cestou.

dopravni_stopka250

 

„Důvodem blokády je snaha dát odpovědným institucím i jednotlivým politikům na krajské úrovni jasně najevo, že situace s tranzitní dopravou přes Kuřim je již delší dobu neúnosná a vyžaduje účinné řešení jižním obchvatem města,“ říká k blokádě Miloslav Kolařík, tajemník sdružení.

Blokáda přichází v době, kdy se blíží schválení nových Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. Ta chce situaci v Kuřimi, kterou denně jen po hlavním tahu projede přes 20 tisíc vozidel, řešit tzv. severní spojkou. A to se Občanskému sdružení pro realizaci silničního obchvatu města Kuřimi nelíbí. „Jihomoravský kraj se rozhodl preferovat severní spojku, a to i přesto, že měl k dispozici srovnávací studii, která vyhodnotila jižní variantu jako výhodnější,“ komentuje záměry JMK Kolařík s tím, že blokáda má za cíl vrátit jižní variantu na jednací stůl.

Občanské sdružení pro realizaci silničního obchvatu města Kuřimi hodlá v protestech proti přijetí pouze severní varianty pokračovat. „S dalšími kroky počkáme až poté, co budou zásady územního rozvoje přijaty,“ dodává Kolařík.

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci