Umístění: Jižní Morava Doprava Hodonínsko a Břeclavsko spojí s Brnem nová vlaková linka

Hodonínsko a Břeclavsko spojí s Brnem nová vlaková linka

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje se 14. prosince rozroste o řadu dalších obcí na Hodonínsku a Břeclavsku. Bude se jednat o největší rozšíření za celou dobu existence systému. I obyvatelé obcí na východě Jihomoravského kraje tak získají možnost využívat četnější dopravní spojení a cenově výhodné předplatní jízdenky.
Rychlíková vlaková linka R5 spojí Brno s Břeclaví, Hodonínem a Moravským Pískem. Dnes obyvatelé Hodonína cestují do Brna autobusy za 56 Kč a vlaky za 78 Kč. Oběma způsoby pak cesta trvá zhruba 80 minut. Po zavedení nové vlakové linky bude cesta o téměř čtvrt hodiny kratší a vyjde na 59 Kč. Držitelé předplatních jízdenek za ni zaplatí kolem 45 Kč. Od 14. prosince dojde také k úpravám jízdních řádů na většině vlakových i autobusových linek včetně městských doprav.

Nová vlaková linka

 
Veškeré informace o rozšíření IDS JMK i nové jízdní řády najdete na adrese www.idsjmk.cz. Pokud máte dotaz na spojení nebo připomínku, můžete využít i informační telefonní linku 54317 4317 nebo e-mail info@kordis-jmk.cz.

Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje (IDS JMK) brzy oslaví páté výročí od svého vzniku. I přes počáteční obavy a nejistotu v něm cestující během krátké doby našli řadu výhod a naučili se jej využívat. Díky integrovaným jízdenkám již nemusí na svých cestách platit zvlášť za cestu autobusem, vlakem a městskou dopravou. Na celou cestu si koupí jedinou jízdenku, která je v konečném součtu vyjde obvykle levněji.

 

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2008-12-27 13:13
Je to nevětší hnus, který byl na konci roku vymyslený. Zkuste se zeptat lidí z Rakvic a Ladné, jak jim pomohl slavný integrovaný dopravní systém . Že mají problém se dostat do práce a zpět. Prostě zase se nemyslelo na malé obce a lidi. Nedivme se pak, že lidé opouštějí své rodiště. Všude se píše, že za prací se má dojíždět, ale jak, když dopravit se někam začíná být velkým problémem.
Citovat