Umístění: Jižní Morava Doprava Jihomoravský kraj dá 31 milionů na rozvoj cyklostezek a cyklotras

Jihomoravský kraj dá 31 milionů na rozvoj cyklostezek a cyklotras

Brno, 23. února 2024 - Krajští zastupitelé ve čtvrtek 22. února schválili návrh rady na podporu rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji pro letošní rok. Celkem jde o 31 milionů korun. „Je to o 14 milionů více, než to bylo loni, a díky tomu na podporu dosáhlo 43 žadatelů z řad obcí, mikroregionů a místních akčních skupin. Bezpečné cyklostezky a cyklotrasy snižují riziko nehod a zranění lidí, kteří se na kole pohybují. Všechny projekty na výstavbu mají platné stavební povolení, takže se může začít stavět už v nejbližší době," konstatuje náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Jan Zámečník.

kolo cyklostezka

 

Dva miliony korun poputují na Společný prostor pro chodce a cyklisty Kostice – Lanžhot v katastru Kostic, částka 1,65 milionu na Stezku pro chodce a cyklisty úsek Letovice – Písečná nebo 2 miliony na projekt Předklášteří – převedení cyklistů pod silnicí II/385.

Kraj rovněž plánuje investovat do údržby cyklistických tras a tratí. „Celkem 3,9 milionu jsme vyčlenili na udržování cyklostezek a cyklotras, ale taky například singletrailů v Jedovnicích, Boskovicích a Tvarožné Lhotě – je totiž potřeba je nejen budovat, ale také udržovat, aby vydržely co nejdéle,“ dodává podrobnosti Jan Zámečník.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci