Umístění: Jižní Morava Doprava Jihomoravští silničáři chystají další stavby za více než čtvrt miliardy

Jihomoravští silničáři chystají další stavby za více než čtvrt miliardy

Brno, 30. března 2024 - Jihomoravští radní dali zelenou pro odstartování dalších silničních staveb, Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje tak může obratem vypsat další veřejné zakázky. Oprav se tak dočká několik silničních průtahů, dva mosty a jedenáct úseků silnic pokryjí mikrokoberce. Ve všech případech by se zhotovitel měl začít soutěžit během následujících dnů, většina staveb pak bude zahájena s úvodem letních měsíců.

most beton kontrukce

 

„Hodnota všech zakázek v tento moment přesahuje podle projektové dokumentace 278 milionů korun bez DPH. K dnešnímu dni se již podařilo zahájit 36 výběrových řízení, ale tím nekončíme. Předpokládám, že získáme nižší nabídkové ceny a tím pádem se silničáři budou moct pustit do dalších akcí, které jsou nachystané,“ řekl dnes hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

„Ve schváleném balíčku je nejvyšší investice za téměř 43 mil. Kč milionů korun bez DPH, a to rekonstrukce silnice III/0478 v Dražovicích, kde bude realizována také úprava dopravního prostoru v zastavěném území. Jedná se o společnou investici s obcí Dražovice. Druhá větší investice půjde do mostu s evidenčním číslem 412-003 ve Znojmě, kde předpokládáme cenu kolem 40 milionu korun bez DPH. Realizovat budeme také mikrokoberce, kterých se dočká jedenáct úseků na silnicích II. i III. tříd. Tato stavební akce je zatím odhadována na více než 34 milionů korun bez DPH,“ dodal Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského pro dopravu.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci