Umístění: Jižní Morava Doprava Kraj dá 2 miliony na dostavbu cyklotrasy mezi Skrchovem a Meziříčkem

Kraj dá 2 miliony na dostavbu cyklotrasy mezi Skrchovem a Meziříčkem

Brno, 10. září 2022 - Dálková cyklotrasa č. 24 „Svitava“ spojující Českou Třebovou, Svitavy a Brno s napojením na Vídeň má naději na dostavbu. Ačkoli je z České Třebové vyznačena, na hranicích Pardubického a Jihomoravského kraje končí, aby dál pokračovala až v nedalekých Letovicích. Poslední neprůjezdný úsek Skrchov - Meziříčko by měl zmizet už na konci letošního roku. Rada Jihomoravského kraje schválila dvoumilionovou dotaci pro město Letovice, které již na propojení celé dálkové trasy získalo stavební povolení.

rodiny kolo

Jedinou alternativou pro cyklisty na tomto úseku v současnosti je přetížený a nebezpečný silniční tah na Brno I/43. Povrch plánované cyklotrasy dlouhé 1,2 km a široké 3 m bude tvořit asfaltový beton. Cena projektu vyjde na 8,1 milionu korun – tvoří ji krajská dotace a 6,1 milionu korun z rozpočtu města Letovice.

„Toto propojení je důležité pro obyvatele, pro obnovení možnosti dostat se pěšky nebo na kole do sousední obce, tak jak to bylo dříve. Dnes musí používat silnici I/43, po které projede denně až 13 tisíc aut. Je proto bezpodmínečně nutné vybudovat bezpečný úsek oddělený od motorové dopravy,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník. „Jihomoravský kraj má enormní zájem na propojení regionů. Pomůže to nejen rozvoji cykloturistiky, ale obecně službám podporujícím cestovní ruch po celé délce cyklotrasy,“ doplnil Zámečník.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript