Umístění: Jižní Morava Doprava Kraj odstartoval několik významných silničních staveb

Kraj odstartoval několik významných silničních staveb

Brno, 10. listopadu 2023 - Rozšíření kapacity okružní křižovatky v brněnské části Slatina nebo průtahy Dražovicemi a Knínicemi. To jsou některé z dopravních staveb, o kterých na svém posledním zasedání jednali krajští radní.

silnice stavba kuzel doprava

 

Přestavba a rozšíření frekventované okružní křižovatky silnic II/430 a III/15283 v brněnské Slatině přinese zvýšení kapacity a plynulosti silničního provozu na samém okraji městské části. „Přestavba okružní křižovatky, její zkapacitnění a rekonstrukce navazujících úseků přijde na 70 milionů korun. Zdrojem pro financování stavby budou finanční prostředky z IROP, ze státního rozpočtu a z rozpočtu kraje,“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jiří Crha. Jak následně dodává, krajská správa a údržba silnic (SÚS JMK) předpokládá zahájení zadávacího řízení v prosinci 2023. Samotná stavba by se měla uskutečnit od února příštího roku do května 2025.

Na středečním jednání radní také schválili investiční záměry na tři další stavby v celkové hodnotě téměř 90 milionů korun. Krajští silničáři mohou společně s obcí Dražovice realizovat průtah obcí. Předpokládané náklady stavby přesáhnou 50,8 milionu korun – na SÚS JMK připadne 30,2 milionu, obec Dražovice přispěje částkou 20,7 milionu. Stavební práce by měly proběhnout v roce 2024.

Stejně tak se mohou silničáři pustit do projektu opěrné zdi u silnice II/395 v Dolních Kounicích a mostu ve stejné lokalitě. „Jde o projekt v zastavěné části Dolních Kounic v celkové délce něco přes pouhých 200 metrů, který ale obsahuje celou řadu stavebních částí – jako je rekonstrukce komunikace, dále náhrada již nevyhovující kamenné opěrné zdi, kterou nahradíme novou opěrnou zdí ze železobetonu. Most v tomto místě bude vybourán a nahrazen propustkem. Souběžně s komunikací je také navržen chodník z betonové dlažby a parkovací záliv pro podélná odstavná stání,“ sděluje podrobnosti náměstek Crha. Půjde o společnou stavbu SÚS JMK a města Dolní Kounice, která bude stát 18,6 milionu korun (z toho SÚS JMK přispěje částkou 18,3 milionu).

Na téměř 20 milionů korun pak přijde průtah Veverskými Knínicemi. Také rekonstrukce silnice III/3867 a souvisejícího mostu je společnou stavbou krajských silničářů (17,4 milionu) a obce (2,6 milionu). I v tomto případě se předpokládá, že stavební práce se uskuteční v průběhu příštího roku.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci