Umístění: Jižní Morava Doprava Kraj opraví silnici mezi Velkými Bílovicemi a Moravským Žižkovem

Kraj opraví silnici mezi Velkými Bílovicemi a Moravským Žižkovem

Brno, 30. května 2024 – Často využívaná silnice II/423, v trase Velké Bílovice – Moravský Žižkov, se dočká rozsáhlejších oprav. Radní dnes jihomoravským silničářům (SÚS JMK) odsouhlasili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce. Investice je podle prováděcí dokumentace odhadována na 13,4 mil. Kč bez DPH.

silnice rekonstrukce asfalt

 

„Jde o hlavní silniční spojku, skoro bych řekl vinařskou trasu, která je lemována sady a vinohrady a téměř každý, kdo zavítá na hanácké Slovácko, silnici II/423 využije. Komunikace dozná oprav v úseku mezi městem Velké Bílovice a obcí Moravský Žižkov v celkové délce 1,749 km. Zhotovitele bychom měli znát nejpozději v úvodu července, stavební práce by tu pak měly odstartovat v srpnu,“ uvedl Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu.

Silnici čeká oprava obrusné vrstvy, včetně dílčí sanace podloží. Část úseku při výjezdu z Velkých Bílovic, v prostoru průmyslové zóny, bude komunikace celoplošně frézována a obnovena. Úsek mimo zástavbu bude po lokálních sanacích vyrovnán a zesílen, pochopitelnou součástí rekonstrukce je zpevnění krajnice. „Oprava zmiňovaného úseku by měla trvat asi dva měsíce. Předpokládám, že zhotovitel zvolí postup prací po polovinách silnice, tak aby průjezdnost pro řidiče zůstala zachována,“ uzavřel náměstek Jiří Crha.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci