Umístění: Jižní Morava Doprava Most u Pasohlávek budou rok řídit semafory, průjezdný bude kyvadlově

Most u Pasohlávek budou rok řídit semafory, průjezdný bude kyvadlově

Pasohlávky, 6. května 2018 – Doprava na silnici I/52 na mostě přes Nové Mlýny za obcí Pasohlávky bude na jeden rok převáděna kyvadlově pomocí semaforů. Jihomoravský krajský úřad musel přistoupit k tomuto kroku na základě podkladů od Ředitelství silnic a dálnic ČR, které avizují velmi špatný stavební stav nosné konstrukce mostu a jeho sníženou únosnost.

semafor znacka rekonstrukce most pasohlavky

 

Na vozovce mostu dojde k vytvoření pouze jednoho jízdního pruhu v šířce 4,5 m a vozidla budou smět jet po mostě nejvyšší dovolenou rychlostí pouze 40 km/hod. Vozidla musí zachovávat na mostě rozestupy minimálně 25 metrů, čímž bude dosaženo stavu, kdy na každém poli mostu bude maximálně jedno vozidlo.

Vzhledem k tomuto opatření, které je podloženo výpočtem statika, není nutné v současné době omezovat hmotnost souprav běžných nákladních vozidel. Vjezd souprav s nadměrnou hmotností (vyšší jak 48 tun) na most je možný pouze na základě povolení a posouzení statika.

V rámci dopravního opatření dojde k narušení plynulosti silničního provozu. Tento nepříznivý dopad bude eliminovat osazení inteligentního semaforu s detekcí kolon a s proměnným časováním. Doba dopravního opatření je v současné době stanovena do 30. dubna 2019, a to s ohledem na předpokládanou dobu zahájení opravy nosné konstrukce mostu. Přechodné dopravní značení však může být z důvodu zajištění bezpečnosti silničního provozu v průběhu této doby změněno.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci