Umístění: Jižní Morava Doprava Průtah Kuřimí je již průjezdný. O tři týdny dříve

Průtah Kuřimí je již průjezdný. O tři týdny dříve

Kuřim, 13. října 2015 - O tři týdny před termínem – v pátek 9. října - byl za přítomnosti hejtmana Michala Haška a dalších představitelů kraje otevřen průtah Kuřimí. Vlastní rekonstrukce silnice byla zahájena firmou Inženýrské stavby Brno s.r.o. v květnu letošního roku.

prutah kurim rekonstrukce

V rámci rekonstrukce průtahu byla provedena výměna stávajícího asfaltového souvrství za nový živičný kryt s přídavkem drcené gumy, který snižuje hluk způsobený provozem automobilové dopravy. Dále byly zřízeny nové autobusové zálivy a přechody pro chodce, zajištěno náležité odvodnění a obnoveno dopravní značení.

„Jsem rád, že se scházíme zde v Kuřimi, v místě, které bylo pro spoustu řidičů takovou černou můrou. Jihomoravský kraj na jedné straně investuje nejvíce ve své historii – přes jeden a půl miliardy korun do rekonstrukce a obnovy silniční sítě. Na druhé straně to samozřejmě také znamenalo komplikace na řadě míst. Jsme v místě, které je páteřní spojnicí Brna a Vysočiny. Projíždějí tudy denně tisíce lidí a je jasné, že komplikovaná rekonstrukce zde znamenala velké problémy, zátěž zejména pro obce na objízdné trase,“ uvedl při otevření  průtahu hejtman Michal Hašek.

Rekonstrukci průjezdního úseku silnice městem Kuřim doprovází souběžná investiční akce města Kuřim, které podél rekonstruované silnice II/385 buduje chodníky, veřejné osvětlení a podélná parkovací stání. Silniční provoz v průtahu města Kuřim  byl obnoven 3 týdny před stanoveným termínem konce uzavírky. Související dokončovací práce na vozovce, chodnících a přilehlých prostranstvích budou pokračovat již pouze za částečných dopravních omezení.

Obnovením provozu na silničním průtahu v městě Kuřim přispěje ke zlepšení dopravní situace na nedaleké silnici I/43 a ke zklidnění dopravy v obcích, ve kterých byly vedeny objízdné trasy.

Zdroj a foto: KrÚ JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 Hrnčířová 2015-11-11 05:30
Dobrý den. Včera večer mezi 16 a 18 hodinou průtah Kuřimí průjezdný nebyl. Kamarádka uvízla v koleně na 1,5 hodiny cestou z Brna do Tišnova. Co se tam znovu děje ?
Citovat