Umístění: Jižní Morava Doprava Rekordní rok pokračuje, do krajských silnic půjde dalších 300 milionů

Rekordní rok pokračuje, do krajských silnic půjde dalších 300 milionů

Brno, 29. února 2024 - Kraj pošle dalších 300 milionů korun jihomoravským silničářům. Využít je mohou na výstavbu, rekonstrukce a opravy silnic a mostů. Díky této částce se dosavadní čísla plánovaných akcí v tomto roce opět zvednou. O přiklepnutí částky rozhodli ve středu krajští radní a doporučili záměr schválit zastupitelstvu.

rekonstrukce asfalt silnice stroj

 

„Když jsme v pondělí mluvili o tom, že letošní rok bude rekordní, tak jsme to mysleli vážně. Díky lepšímu výnosu ze sdílených daní přidáváme dalších 300 milionů k už jisté 2,046 miliardy. Letošní odhad 2,5 miliardy v průběhu roku určitě překonáme,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

Konkrétní rozdělení nových peněz pro silničáře načrtl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha. „Částku na investice a opravy silnic tak navýšíme o 150 milionů, na rekonstrukce mostů a jejich opravy, půjde navíc 70 milionů korun a na provoz, pod který spadají i drobné opravy komunikací, bude mít krajská správa a údržba silnic letos prozatím navíc 80 milionů. V případě výběru nových akcí budeme brát zřetel i na koordinaci staveb, a to tak, aby byl řidičům zachován co největší komfort při cestách na našich silnicích,“ doplnil náměstek Crha.

Správa a údržba silnic JMK se letos na území kraje chystá zahájit desítky významných stavebních projektů. Celkem by v této chvíli mělo jít o 138 staveb, z toho 24 mostů, v plánu jsou opravy více než 140 kilometrů silnic II. a III. tříd. Na avizované další prostředky jsou silničáři projektově připraveni.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci