Umístění: Jižní Morava Doprava Slatina se dočká obchvatu, od kraje dostal zelenou

Slatina se dočká obchvatu, od kraje dostal zelenou

Brno, 9. února 2023 - Brněnská Slatina se dočká silničního obchvatu. Investiční záměr odsouhlasila ve středu 8. února krajská rada. Celý projekt, který přijde kraj na 300 milionů korun (včetně DPH), bude mít na starosti krajská správa a údržba silnic. O stavbu obchvatu Jihomoravský kraj usiluje už více než deset let. Původní záměr přimknutého obchvatu zastavila problematika finančně a technicky neúměrného řešení odvodnění silnice. I proto kraj odstoupil od původního záměru a zvolil jeho odsunutou verzi.

obchvat slatina

 

„Přes křižovatku ulic Matlachova, Krejčího a Šlapanická a samotnou ulicí Krejčího každý den projedou desítky tisíc aut - podle údajů z roku 2020 průměrně 15 tisíc vozidel denně. Silný dopravní provoz má negativní dopady na život obyvatel Slatiny i na průjezdnost komunikací. Našim záměrem je přeložit průtah Slatiny silnicí III/15283 do nového obchvatu mezi ulicemi Hviezdoslavova - Šlapanická - Evropská,“ konstatuje krajský radní pro oblast dopravy Jiří Crha.

Jak následně dodává, stavba bude zřejmě provedena na etapy. „Zejména z důvodů finančních je možno stavbu o předpokládané délce 2,8 kilometru rozdělit až na tři postupné etapy. Přitom každá z nich bude přínosem pro zlepšení stavu automobilové dopravy v uvedených místech,“ konstatuje Jiří Crha. Obchvat Slatiny by mohl začít sloužit v roce 2030.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci