Umístění: Jižní Morava Doprava Starosta Břeclavi debatoval s občany o stavbě cesty ke kolonii Hájky-Habrová Seč

Starosta Břeclavi debatoval s občany o stavbě cesty ke kolonii Hájky-Habrová Seč

Břeclav, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři desítky obyvatel Břeclavi debatovaly se starostou Oldřichem Ryšavým (ČSSD) o situaci kolem výstavby nové cesty, která by spojila silnici první třídy s účelovou cestou vedoucí k nově vystavěné kolonii Hájky-Habrová Seč. V úterý to řekla Eliška Windová z břeclavské radnice.

silnice-3tridy_250

 

Starosta se opakovaně sešel s investorem stavby. "Byl jsem přesvědčený, že jsme se dohodli na tom, že město je připravené vstoupit do řešení napojení této oblasti k silnici první třídy. Pouze ale za předpokladu, že investorská firma zajistí územní rozhodnutí a stavební povolení na dopravní napojení k silnici včetně chodníků a veřejného osvětlení," uvedl Ryšavý s tím, že Břeclav má na stavbu připravené potřebné peníze.

Investor však zatím dohodu nesplnil. Při vydávání původního územního rozhodnutí a stavebního povolení v roce 2009 stavební úřad nepostupoval zcela v souladu se stavebním zákonem. "Nezkoumal právě propojení z kolonie na silnici první třídy po účelové cestě, která tam je. Zástavba byla původně povolená na dvacet rodinných domů ve tvaru šneka. Investor ale začal budovat zcela jinou stavbu ve tvaru E pro pětačtyřicet domů. Pravomocná povolení byla tedy vydaná na jinou stavbu, než která se uskutečnila," vysvětlila Milena Osičková, vedoucí odboru stavebního úřadu a obecního živnostenského úřadu.

Podle ní chybí na propojení kolonie se silnicí I. třídy Břeclav-Valtice řada zásadních podkladů, které musí žadatel doložit včetně úplné projektové dokumentace.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci