Umístění: Jižní Morava Doprava Stavbou křižovatky začaly práce na novém přemostění na Staré Blansko

Stavbou křižovatky začaly práce na novém přemostění na Staré Blansko

stavba blansko premosteniBlansko, 14. července 2021 - Sto padesát metrů dlouhý most přes železniční trať, který propojí Staré Blansko se zbytkem města. Jednu z největších staveb zahájili 12. července jihomoravští silničáři spolu s krajským radním pro dopravu Jiřím Crhou. Hotovo by mělo být v říjnu příštího roku. Práce začaly stavbou okružní křižovatky, z níž se má v budoucnu odbočovat na nové přemostění. To má zejména zlepšit dopravní dostupnost.

 

„Kdo zná situaci na přejezdu na Staré Blansko, ví, jaké kolony se tam tvoří a jak problematický je tento přejezd zejména pro složky integrovaného záchranného systému. Pevně věřím, že zhotovitel dodrží termín dokončení stavby a my se ze strany města budeme snažit o eliminaci vzniklých omezení s touto stavbou,“ řekl radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy a starosta Blanska Jiří Crha.

Most v podobě ocelového oblouku se síťovými závěsy bude novou dominantou oblasti. „Podobné mosty nestavíme každý den. Smontovaný mostní oblouk s vybetonovanou deskou umístíme na mostní pilíře výsuvem, takže bude celá realizace zajímavá i z technického pohledu,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic JMK Zdeněk Komůrka.

Stavba začíná na ul. Svitavská na levém břehu řeky Svitavy, přemosťuje koryto řeky, železniční koridor a končí v průmyslové zóně na Starém Blansku. Napojení na stávající dopravní síť je pomocí novostaveb okružních křižovatek na ul. Svitavská II/374 a ul. Brněnská III/37937. Se stavbou souvisí nutné úpravy parkovacích ploch, chodníků, místních komunikací, sjezdů, oplocení, stávajícího zatrubnění potoka na Starém Blansku a vybudování opěrných zídek, nových chodníků, nasvětlení, odvodnění a úpravy a ochrany drážních objektů.

Stavba přemostění má stát 264 milionů korun. Jedná se o jeden z největších projektů, který Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje realizuje. Díky intenzivnímu jednání mezi krajem, městem Blanskem a Ministerstvem dopravy zaplatí většinu uvedené částky stát. Práce má na starosti společnost Metrostav DIZ s.r.o.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci