Umístění: Jižní Morava Doprava Újezd u Brna a Otnice propojí letos nová cyklostezka

Újezd u Brna a Otnice propojí letos nová cyklostezka

Brno, 27. února 2023 – Sousedící obce Újezd u Brna a Otnice se v letošním roce dočkají propojení cyklostezkou. Dílčí část ze strany obce Otnice byla zbudována již v loňském roce. Nyní je připravována výstavba cyklostezky z města Újezd u Brna směrem na Otnice, kde dojde k napojení nově budovaného úseku s již existující částí cyklostezky. Nově budovaná cyklostezka je finančně podpořena dotací z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, programu IROP v rámci priority Rozvoj městské mobility, a to částkou ve výši cca 20 784 900 Kč.

rodina kolo cyklostezka cyklista

 

„Újezd u Brna a Otnice spojují historicky rodinné vazby i přátelství místních obyvatel. Dokladem toho je například zapojení újezdských občanů do otnického divadelního spolku OchOtnice. Již slavnostnímu otevření části cyklostezky vedoucí z Otnic směrem k Újezdu u Brna v roce 2022 bylo přítomno mnoho újezdských obyvatel, kteří se těší na propojení obou obcí cyklostezkou. Trasa je mimo stávající velmi frekventovanou silnici, a tak zajistí bezpečnost cyklistů ohrožovaných nyní zejména velkým množstvím projíždějících nákladních aut. Věříme, že se dílo v letošním roce podaří vybudovat a že tak dojde k ještě intenzivnějšímu společnému prožívání různých sportovních, společenských i kulturních aktivit připravených v těchto dvou obcích,“ uvedla starostka města Újezd u Brna Marie Kozáková.

V současné době pokračují práce na přípravě zbudování cyklostezky z Újezdu u Brna do Žatčan. Postupně tak jsou připravována propojení všech okolních obcí sítí cyklostezek.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci