Umístění: Jižní Morava Doprava V Ratíškovicích zrekonstruují chodníky na třech ulicích

V Ratíškovicích zrekonstruují chodníky na třech ulicích

Ratíškovice, 14. května 2024 - Obec Ratíškovice na Hodonínsku se pustila do rozsáhlého projektu rekonstrukce chodníků na ulicích Rohatecká, Dědina a Vacenovická. Už v roce 2021 byly vypracovány dvě projektové dokumentace na rekonstrukci. V současné době se chystá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Hotovo by mělo být v roce 2025. Předpokládané náklady stavby činí 32,4 milionů korun, dotace pokryje 20,3 milionů korun.

chodnik rekonstrukce

 

„Hlavním důvodem rozhodnutí vypracovat dokumentaci bylo pokračovat ve zvyšování bezpečnosti chodců, jako je tomu v ulici Vítězná. První projekt se týká chodníků v ulici Rohatecká, druhý chodníků v ulici Dědina a Vacenovická. Po získání stavebních povolení jsme podali žádosti o dotaci na Státní fond dopravní infrastruktury. Obě žádosti byly zamítnuty s návrhem na dopracování, včetně umístnění zastávek autobusů dle platných dopravních předpisů. Po doplnění projektů byly žádosti na fond podány opětovně v minulém roce. V únoru nám přišla potěšující zpráva o získání dotace, a to u obou projektů,“ uvedl místostarosta obce Ratíškovice Josef Uhlík (KDU-ČSL).

Předpokládané celkové náklady na rekonstrukci chodníků v ulici Rohatecká činí 16 milionů Kč, dotace přesahuje 9 mil Kč. U chodníků v ulici Dědina a Vacenovická jsou celkové náklady vypočteny na 16,4 mil. Kč a dotace stanovena na 11,3 mil. Kč. V současné době se chystá výběrové řízení s předpokladem, že realizace chodníků v ulici Rohatecká proběhne letos a chodníky v ulici Dědina a Vacenovická se vybudují v roce 2025.

Při rekonstrukci chodníků v ulici Dědina a Vacenovická se připravuje spolupráce s firmou EG.D a.s. na položení kabelu nízkého napětí pro rodinné domy v těchto ulicích a následné zrušení venkovního vedení nízkého napětí. Tato akce, náročná finančně a logisticky bude vyžadovat spolupráci všech zúčastněných, včetně občanů bydlících v těchto ulicích.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci