Umístění: Jižní Morava Doprava Za daňové přebytky se opraví silnice a mosty nebo zahájí stavbu domova pro seniory

Za daňové přebytky se opraví silnice a mosty nebo zahájí stavbu domova pro seniory

Brno, 15. února 2022 - Rozdělení příjmů ze sdílených daní plněných nad rámec upraveného rozpočtu na rok 2021 odsouhlasili krajští radní, za týden o něm bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo JMK. „Díky daňovým přebytkům jsme mohli rozdělit 610 milionů, se kterými jsme nepočítali. Nechceme tyto prostředky projíst. Každý, kdo jižní Moravu zná, tak ví, kam by se měly dát. Celkem 360 milionů tak míří do oprav silnic a budování infrastruktury. Zbylou čtvrtmiliardu pak investujeme do krajského majetku,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

penize czk bankovky petitisicovka

 

Správě a údržbě silnic JMK tak poputuje 200 milionů korun na opravy a rekonstrukce silnic, mostů nebo na nákup technického vybavení (8 ks automobilových podvozků včetně radlic a nástaveb pro letní a zimní údržbu, 2 ks teleskopických nakladačů a 6 ks traktorových nosičů výměnných nástaveb včetně přídavných zařízení pro pokos travních porostů).

„Na jednu z největších dopravních investic v kraji - obchvat Čebína o délce 4,1 kilometru - jsme tak mohli uvolnit dalších 160 milionů korun. Stavba, která zahrnuje novou okružní křižovatku, čtyři mosty i dvě protihlukové stěny, začne už v průběhu února,“ uvítal tento benefit radní pro dopravu Jiří Crha.

Navýšení finančních prostředků je zapotřebí také v oblasti reprodukce krajského majetku. Z vyčleněných 250 milionů korun zamíří do školství zhruba 95 milionů korun, do kultury 8 milionů korun, do sociální oblasti 41 milionů korun a necelých 91 milionů korun do zdravotnictví.

„Zbývajících 15 milionů korun použijeme na počáteční náklady související s výstavbou Domova pro seniory Bučovice. Konkrétně se jedná o domov se zvláštním režimem, který nabídne pobytovou sociální službu osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění, a osobám s Alzheimerovou demencí a ostatními typy demencí, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc a péči jiného člověka,“ doplnil radní pro investice Vladimír Šmerda.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci