Umístění: Jižní Morava Doprava Znáte nebezpečný přechod? Nadace ČEZ a BESIP jej osvětlí!

Znáte nebezpečný přechod? Nadace ČEZ a BESIP jej osvětlí!

Brno, 27. února 2015 - Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa.

ivancice deti prechod nadace cez

 

Nadace ČEZ proto za odborné spolupráce s BESIPem vypisuje už potřetí grant, ve kterém mohou města a obce získat až 200 tisíc korun na osvětlení nebezpečných přechodů. Kvalitní osvětlení přitom může snížit počet střetů aut s chodci na přechodech až o dvě třetiny.

Mít ve své obci bezpečné místo k přecházení navíc nebylo nikdy jednodušší. Stačí, když si obce a města požádají do 6. března prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu nadacecez.cz o nadační příspěvek v maximální výši 200 000 korun.

V letošním roce prohlubuje Nadace ČEZ spolupráci s organizací BESIP Ministerstva dopravy. „Základní pravidlo bezpečnosti na silnicích je vidět a být viděn. Velká část nehod na přechodech je způsobena právě tím, že řidič si chodce všimne příliš pozdě nebo vůbec, proto podporujeme iniciativu Nadace ČEZ a do projektu se aktivně zapojíme. Jsme například připraveni radit obcím s výběrem osvětlení přechodů na míru jednotlivým kritickým místům, aby se nástrahám snížené viditelnosti dařilo předcházet,“ uvedl vedoucí BESIP Martin Farář.

Během uplynulých dvou let podpořila Nadace ČEZ osvětlení 46 přechodů v celé České republice. „Spojení elektřiny a bezpečnosti se nám zdá přirozené a obrovský ohlas obcí na tento grant nás přesvědčil o tom, že v podpoře osvětlování přechodů budeme ve spolupráci s odborníky z BESIP pokračovat i nadále,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Na jižní Moravě se díky Nadaci ČEZ rozsvítily čtyři přechody a to v Brně, Ivančicích, Hodoníně a Ráječku. Na své otevření čeká přechod ve Zbraslavi. Na Vysočině bezpečně přechází chodci po správně osvětlených přechodech ve Velké Bíteši a v Hrotovicích.

Zdroj a foto: ČEZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci