Umístění: Jižní Morava Doprava Znojmo chce umravnit řidiče na předměstích osmi novými radary

Znojmo chce umravnit řidiče na předměstích osmi novými radary

Znojmo, 31. května 2012 (MEDIAFAX) - Znojemští radní nechali tento týden v ulicích instalovat osm nových radarů, které mají umravnit rychle jezdící řidiče. Radnici přišly nákup a montáž přístrojů na půl milionu korun, řekl ve čtvrtek starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

rychlostni_radar250

 

"Reagovali jsme na stížnosti obyvatel, kteří žijí v okrajových částech Znojma a kteří se musí potýkat s častou nedisciplinovaností řidičů," vysvětlil nákup a instalaci radarů Gabrhel. Od přístrojů očekává vedení města zvýšení bezpečnosti silničního provozu na znojemských předměstích.

Nové rychlostní radary nechala radnice namontovat v Derflicích, Načeraticích, Kasárnách a v Mramoticích. Budou tam nepřetržitě sledovat rychlost projíždějících motorových vozidel. V každé městské nechala radnice instalovat vždy dva měřiče, a to při vjezdu a výjezdu z obce.

Při vjezdu do obce řidič na informační tabuli uvidí, jakou jede rychlostí. Pokud rychlost překročí, rozsvítí se cedule s nápisem Radar," popsala funkci zařízení mluvčí radnice Renáta Bártová. Všechny ukazatele rychlosti mají podle ní zabudované záznamové zařízení. "Budeme zpracovávat podrobnou statistiku průjezdnosti a také průběžně vyhodnocovat účinnost těchto zařízení," doplnila mluvčí.

Jiří Nováček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci