Umístění: Jižní Morava Ekonomika AČCKA: Nejvíce letos Češi cestovali do Chorvatska

AČCKA: Nejvíce letos Češi cestovali do Chorvatska

Praha, 15. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Podle průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur letos Češi nejvíce cestovali do Chorvatska. Průzkum Asociace zveřejnila v úterý.

letadlo-2

 

Na dalších místech se ze zahraničních destinací umístily Slovensko, Itálie a Řecko. V tuzemsku mezi nejčastěji navštěvované patřily Jihočeský (546 tis.) a Jihomoravský kraj (523 tis.) a Praha (510 tis.). Nejvíce zahraničních turistů k nám letos za první tři čtvrtletí přijelo z Německa (1,08 milionu), Ruska (427 tisíc) a Polska (311 tisíc).

„Problémem i letos zůstává nadále fakt, že zahraniční turisty nelákají mimopražské regiony, nezdají se jim dostatečně atraktivní, takže i letos navštívilo 64 procent zahraničních turistů z celkového počtu pouze Prahu,“ uvedl Tomio Okamura, tiskový mluvčí AČCKA. Podle Okamury v regionech chybí západní standart společensko-kulturního vyžití a atraktivní nabídka lokálních gastronomických specialit. „Problémem je i to, že ve srovnání se světoznámou Prahou je ubytování v českých regionech v hotelech mnohem dražší, což také zahraniční turisty odrazuje,“ doplnil.

Z průzkumu AČCKA na vzorku 220 cestovních kanceláří vyplývá, že letos cestovní kanceláře prodají na českém trhu celkově kolem 2,45 milionu zájezdů, což znamená meziroční nárůst o 10 procent. „Potvrzuje se tak, že krize již pominula a stoupají jak počty českých tuzemských pobytů, tak počty zahraničních turistů do ČR a také počty prodaných zájezdů do zahraničí,“ okomentoval data Okamura.

Denisa Křížová

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci