Umístění: Jižní Morava Ekonomika Břeclav by mohla získat miliónovou dotaci na kamerový systém

Břeclav by mohla získat miliónovou dotaci na kamerový systém

Břeclav, 17. května 2012 (MEDIAFAX) - Ministerstvo vnitra nabídlo Břeclavi pomoc v podobě možné dotace ve výši jeden milion korun na nový kamerový systém. Podmínkou je pořízení do konce letošního roku, sdělila ve čtvrtek Eliška Windová z břeclavské radnice.

kamera-bezpecnostni250

 

Břeclavský starosta Oldřich Ryšavý (ČSSD) se v posledních dnech sešel se zástupci ministerstva, aby s nimi jednal o novém kamerovém systému. "Opravdu jej potřebujeme. Ten současný není v našem vlastnictví a kamery jsou již za hranicí životnosti. Po napadení patnáctiletého chlapce se navíc ukázalo, že dohled nad městem je skutečně potřebnější než kdy dříve," uvedl Ryšavý.

Město by mohlo z ministerstva získat až jeden milion korun, podmínkou je však pořízení kamer do konce tohoto roku. "Už připravujeme žádost. Musíme postupovat rychle, abychom o peníze nepřišli," řekl starosta.

Další pomoc slíbil i jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek (ČSSD). "V týdnu přislíbil půl milionu korun. Žádost už jsme poslali na kraj," dodal Ryšavý.

Milion od ministerstva postačí na zřízení centrálního pracoviště a pořízení dvou kamerových bodů. Půl milionu z kraje pak postačí na dalších pět kamer. "Ty poslouží k monitorování centra města a míst, která jsou často terčem vandalů a zlodějů," uvedla Windová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci