Umístění: Jižní Morava Ekonomika Centropol Energy: Ceny energií budou letos i příští rok stagnovat

Centropol Energy: Ceny energií budou letos i příští rok stagnovat

Praha, 23. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Do konce letošního a s největší pravděpodobností i v průběhu příštího roku budou ceny elektřiny a zemního plynu v ČR stagnovat. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků své analýzy a prognózy vývoje na trhu s energiemi informoval alternativního dodavatele elektřiny společnosti Centropol Energy.

elektricka-energie-draty-vn

"Důvodů toho, že ceny energií do konce roku a s největší pravděpodobností ani v příštím roce neporostou, je několik. Především je to díky přebytku elektřiny z obnovitelných zdrojů v Německu po masivních investicích do těchto zdrojů," uvedl obchodní ředitel a člen představenstva Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

Podle jeho slov odhadovanou stagnaci cen podporuje i předpoklad dalšího vývoje většiny evropských ekonomik, které se budou držet blízko u nuly nebo pod ní. "Jedná se především o jižní části EU," upřesnil ředitel Pokrupa.

Otázkou vývoje cen elektřiny v České republice je podle jeho slov ale to, do jaké míry se do konečné ceny promítne podpora alternativních zdrojů, především fotovoltaiky. "I přes tento negativní vliv, by však u nás ceny elektřiny růst neměly," zakončil Pokrupa.

Centropol Energy působí na trhu s elektřinou od roku 2007, kde je v současné době největším alternativním dodavatelem v Česku. Elektřinu dodává více než 260 tisíc zákazníků, přičemž vloni získal téměř polovinu všech zákazníků, kteří změnili svého dodavatele. Zemní plyn dodává společnost více než 40 tisíc zákazníků.

Jan Soukup

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript