Umístění: Jižní Morava Ekonomika Ekonomicky zaostávající Malá Haná, Vranovsko a Horňácko dostanou 20 miliónů na rozvoj

Ekonomicky zaostávající Malá Haná, Vranovsko a Horňácko dostanou 20 miliónů na rozvoj

Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní chtějí posílit ekonomický rozvoj tří nejméně hospodářsky rozvinutých oblastí regionu - Horňácka, Malé Hané a Vranovska. Ve čtvrtek to řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Vranov_n_Dyji-obec2-250vb

 

"Máme zájem tyto mikroregiony podpořit dotačními programy. Na jejich rozvoj vyčleníme v příštím roce z krajského rozpočtu dvacet milionů korun," řekl hejtman s tím, že na tyto peníze dosáhnou jak místní samosprávy, tak tamní začínající podnikatelé.

Krajští úředníci pomohou starostům v mikroregionech vytvořit pilotní programy jejich rozvoje. "Sociálně postižené mikroregiony budou mát nárok na konzultační činnost s krajem i rozvojovými agenturami. Podpoříme i semináře pro začínající podnikatele," řekl Hašek.

Unikátní sociální projekt podpory zaostávajících mikroregionů funguje na jižní Moravě druhým rokem. Oblast Malé Hané leží na západě jižní Moravy, mezi Boskovicemi a městečkem Trnávka. Horňácko tvoří devět obcí v jihovýchodnim cípu Hodonínska v okolí Velké nad Veličkou, u hranic se Slovenskem. Vranovskem se pak pro účely hospodářské pomoci rozumí mikroregion u moravsko-rakouských hranic okolo Vranova nad Dyjí na Znojemsku.

Do svého rozvojového programu zahrnul od roku 2011 Jihomoravský krajský úřad následující obce: Vranovsko - Bítov, Chvalatice, Korolupy, Lančov, Lesná, Lubnice, Onšov, Oslnovice, Podhradí nad Dyjí, Podmyče, Stálky, Starý Petřín, Šafov, Štítary, Šumná, Uherčice, Vracovice, Vranov nad Dyjí, Vratěnín, Vysočany, Zálesí, Zblovice; Horňácko - Hrubá Vrbka, Javorník, Kuželov, Lipov, Louka, Malá Vrbka, Nová Lhota, Suchov, Tasov, Velká nad Veličkou; Malá Haná - Borotín, Cetkovice, Malá Roudka, Světlá, Šebetov, Uhřice, Úsobrno, Vanovice a Velké Opatovice.

Jiří Nováček, foto (Vranov nad Dyjí): Václav Buk

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci