Umístění: Jižní Morava Ekonomika Gebrüder Weiss zahájil rozšíření své pobočky v Syrovicích

Gebrüder Weiss zahájil rozšíření své pobočky v Syrovicích

Syrovice, 18. května 2021 – Gebrüder Weiss zahájil v souladu se svými plány rozšíření jak překládkového, tak i logistického skladu svojí pobočky v moravských Syrovicích. „Naše strategicky položená pobočka na jižní Moravě se rozroste o 1600 m2, celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy tedy dosáhne 8 900 m2. Po dokončení tohoto rozvojového kroku budeme mít v Syrovicích k dispozici mimo jiné 18 nových překládkových ramp, z toho 4 vhodné pro odbavení B2C zásilek,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Gebrüder Weiss Syrovice 2021 vizualizace 2 n

 

K přípravám na rozšíření pobočky v Syrovicích přikročil Gebrüder Weiss již v březnu tohoto roku, nyní se rozbíhá první fáze stavby. Ta má být dokončena v průběhu letošního října. „Navyšování kapacity našich páteřních terminálů v České republice vychází z našich plánů rozvoje. Investice do rozšiřování a modernizace našich poboček v Syrovicích i Jenči v objemu několika milionů EUR dokládají naši současnou pozici na trhu, kterou chceme i v České republice nadále posilovat a upevňovat,“ uvádí Jan Kodada.

Díky výstavbě nové haly se v pobočce Syrovice zvýší výměra skladové a manipulační plochy přibližně o 1600 m2. Kapacitu a rychlost odbavení zásilek zvýší také 18 nových překládkových ramp. „Čtyři z osmnácti nových ramp jsou uzpůsobeny pro vykládku menších vozidel, která obvykle využíváme k doručení koncovým uživatelům. To je v tuto chvíli velmi dobrá zpráva, k dlouhodobému růstu zájmu o naši službu Home Delivery se přidal loňský prudký nárůst B2C přeprav a změna nákupních zvyklostí obyvatelstva. Tyto faktory stojí za rozmachem on-line nakupování a tedy i poptávaných přepravách nebo fullfilmentu ze strany našich klientů v segmentu e-commerce,“ vysvětluje Jan Kodada.

Podobně jako na svých dalších budovách na světě počítá projekt rozšíření pobočky Syrovice s pozdější výstavbu solárních elektráren na střechách logistických hal. Budova byla již v první fázi výstavby vybavena dobíjecí stanicí pro elektromobily. „Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Naše společnost si stanovila vlastní globální strategii – dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Vedle budování alternativních zdrojů energie se věnujeme také testování a využití alternativních pohonů a podpoře budování potřebné infrastruktury,“ dodává Jan Kodada.

Gebrüder Weiss Syrovice 2021 vizualizace 1 n


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci