Umístění: Jižní Morava Ekonomika Hodonínská nemocnice chce zateplením budov ušetřit tři milióny ročně

Hodonínská nemocnice chce zateplením budov ušetřit tři milióny ročně

Hodonín, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Až tři miliony korun ročně by měla ušetřit Nemocnice TGM Hodonín díky novému zateplení budov. Uspořené peníze mohou posloužit na nákup přístrojové techniky, sdělil jihomoravský hejtman Michala Haška (ČSSD), který se ukončení rekonstrukce zúčastnil.

zatepleni250

 

Ukončení rekonstrukce se uskutečnilo v pondělí odpoledne. "Díky zateplení budov se podaří ročně ušetřit až tři miliony korun, které se budou moct použít na nákup přístrojové techniky a modernizaci vybavení jednotlivých oddělení nemocnice," řekl Hašek.

Investiční akce trvala téměř rok. Během toho se dostalo zateplení budovám, které předtím vykazovaly značné energetické ztráty.

Celkové náklady činily 35,1 milionu korun. Dotace Jihomoravského kraje činila 23,1 milionu korun. Zbývající část uhradí Státní fond životního prostředí z Operačního programu Životního prostředí.

"V zateplení nemocnice vidím tři důležité faktory. Ročně nám unikala více než třetina tepla navíc, a proto má pro nás rekonstrukce v této oblasti velký význam. Díky tomu budeme moct ukončit také vytápění neefektivní a zastaralou centrální kotelnou a můžeme přistoupit k další fázi řešení energetického hospodářství pomocí tří výkonných kotlíků, které umístíme do hlavních objektů nemocnice," uvedl ředitel nemocnice Antonín Tesařík.

Podle něj je ke kotlům hotová dokumentace i stavební povolení a realizační fáze by měla být hotová začátkem příštího roku. "Úspory tepla potom budou dvojnásobné," doplnil.

Kromě úspor nákladů se zlepšil také vzhled budov, které vznikly v roce 1952. "Příští rok oslavíme 60. výročí otevření, takže jsme rádi, že jsme nemocnici pořídili nový kabát," řekl spokojeně Tesařík s tím, že další výhodu přestavba přinesla v oblasti ekologie. "Výměnou 415 oken jsme docílili snížení emisí CO2," uzavřel šéf nemocnice.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci