Umístění: Jižní Morava Ekonomika Kraj podpoří malé prodejny na 48 místech jižní Moravy

Kraj podpoří malé prodejny na 48 místech jižní Moravy

Brno, 12. prosince 2022 - Kraj v druhém kole sběru žádostí rozdělí mezi prodejny dalších 600 tisíc korun v rámci letošního dotačního programu OBCHŮDEK 2021+. Rozhodli o tom ve středu 7. prosince na svém jednání krajští radní. „Mezi zájemce o dotaci se letos podaří rozdělit celkem na 3,8 milionu korun. Dotace tak pomůžou zachovat tyto základní služby na 48 místech v kraji. V tomto rámci nově podpoříme i dalších 6 prodejen v celkovém objemu 600 tisíc Kč. Konkrétně půjde o prodejny v Neslovicích, Mělčanech, Nížkovicích, obchůdek v Nesovicích – Letošově, Milonicích a Krásensku. Každá koruna, která přispěje k tomu, aby náš venkova byl vybaven standardními službami, je důležitá,“ řekl k rozhodnutí krajské rady náměstek hejtmana Jan Zámečník.

lahev obchod

 

Dotační program Obchůdek 2021+ od minulého roku vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jihomoravský kraj konečným příjemcům dotaci předfinancuje a následně ve stanoveném termínu kraj podá žádost o proplacení ex post na ministerstvu. Cílovou skupinou tohoto dotačního jsou provozovatelé prodejen v obcích do 1000 obyvatel nebo v obci do 3000 obyvatel, jejichž místní části mají do 1000 obyvatel, kde takovým prodejnám hrozí zánik.

Zachovat kvalitu života na jihomoravském venkově se kraj snaží také svým vlastním dotačním programem. V minulém roce takto na záchranu venkovských prodejen v obcích do 750 obyvatel vyčlenil 4 miliony korun. Na krajskou podporu loni dosáhlo celkem 95 žadatelů. V letošním – již pátém – ročníku dotačního programu kraj rozdělil 3,7 milionu mezi 81 žadatelů.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci