Umístění: Jižní Morava Ekonomika Kraj podpoří třiatřicet malých venkovských prodejen

Kraj podpoří třiatřicet malých venkovských prodejen

potraviny pecivo jidlo Brno, 20. prosince 2021 - Na podporu pro venkovské prodejny potravin dosáhlo na jižní Moravě třiatřicet žadatelů. Rozdělí se mezi ně celkem tři miliony korun. O poskytnutí dotace v rámci programu „OBCHŮDEK 2021+“ rozhodli na svém posledním zasedání jihomoravští zastupitelé. Celkem kraj vyhodnocoval 112 podaných žádostí. „Podle pravidel dotačního programu jsme začínali od žadatelů s nejmenším počtem obyvatel v obci. Od těch, pro které je každá koruna otázkou „přežití“. Jsem rád, že se našla další cesta, jak jim pomoct,“ prohlásil náměstek hejtmana Jan Zámečník.

 

Peníze, které zamíří k úspěšným žadatelům, proplatí kraji zpětně Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ucházet se o ně můžou obce na jižní Moravě, které mají méně než 1000 obyvatel nebo obce do 3000 obyvatel, jejichž místní část má méně než 1000 obyvatel s jedinou prodejnou potravin spadající do klasifikace CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách. Získat můžou až 100 tisíc korun, nutná spoluúčast žadatele je nejméně 50 procent.

Na zachování provozu venkovských prodejen potravin vyčlenil Jihomoravský kraj peníze už i letos na jaře. Z vlastního dotačního programu rozdělil mezi 95 žadatelů čtyři miliony korun. Zaměřoval se na malé obce s méně než 750 obyvateli, kde jediná prodejna bez podpory obce není schopna pokračovat v provozu.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci