Umístění: Jižní Morava Ekonomika Nejvhodnější volbu pro podnikání na jižní Moravě je Vyškov

Nejvhodnější volbu pro podnikání na jižní Moravě je Vyškov

Vyškov, 21. listopadu 2014 - Výborné hospodaření, vysoká úroveň komunikace radnice s podnikateli a nízké poplatky související s podnikáním. To jsou hlavní důvody, které dělají z Vyškova podnikatelsky nejpřívětivější město v Jihomoravském kraji. Druhý skončil Kyjov a třetí místo letos patří Slavkovu u Brna. Výzkum Město pro byznys, který již sedmým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, zpracovala agentura Datank.

manager

 

Hospodaření radnice ve Vyškově bylo letos velmi úspěšné. Svědčí o tom hodnocení v iRatingu společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, které městu udělilo první příčku. Vyškov má také nejnižší náklady na dluhovou službu a kapitálové výdaje jsou čtvrté nejvyšší v rámci kraje Vysočina. Spokojený s výsledky města je i starosta Vyškova Karel Goldemund: „Letos skončíme s poměrně slušným přebytkem. Snažíme se udržovat dostatečnou rezervu pro nečekané případy.“

Velmi dobře obstál vyškovský živnostenský úřad v testu elektronické komunikace, kde byla sledována rychlost, vstřícnost a především kvalita a úplnost odpovědí, když se v celkovém součtu bodů zařadil na třetí místo v kraji. „Máme 160 úředníků, což je lehký podprůměr ve srovnání s podobně velkými městy. Ale pracujeme efektivně. Snažíme se odpovídat rychle a kvalifikovaně. Dělám to tak i já, “ řekl k fungování svého týmu Karel Goldemund.

Podnikatelům se město snaží vycházet vstříc, a jak říká starosta, nehází jim zbytečně klacky pod nohy. Například poplatky ze vstupného nebo z ubytovací kapacity patří k nejnižším v regionu. V kraji je poměrně velký počet větších zaměstnavatelů a zásluhy na tomto stavu přiznává starosta svým předchůdcům:  „Je to o prozřetelnosti minulých vedení, která ve Vyškově postavila dvě průmyslové zóny. Zdejší firmy pak neodešly dokonce ani během ekonomické recese a Vyškov tak nepřišel o žádná pracovní místa.“   Rezervy vidí v množství ubytovacích kapacit.  Ve městě se realizují tři developerské projekty, které ale v současnosti stojí.

Druhou příčku letos obsadil Kyjov a to díky nízkým cenám stavebních pozemků a nízkým poplatkům týkajících se podnikání. Zdejší radnice má třetí největší rozsah úředních hodin a kvalitní webové stránky. Třetí skončil Slavkov u Brna, který se může chlubit nejnižší nezaměstnaností v kraji, vysokým meziročním přírůstkem obyvatel a nízkou daní z nemovitosti.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci